Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Borisa Bermana solokoncerts Latvijas Mūzikas akadēmijā

2008-03-17

Pasaules slavenais pianists Boriss Bermans uzstājies vairāk nekā 40 valstīs 6 kontinentos un kā viens no izcilākajiem mūsdienu klavierspēles pasniedzējiem aprakstīts grāmatā “The most wanted piano teachers in USA”.

Viņa augsti novērtētie priekšnesumi iekļauj uzstāšanos kopā ar Karalisko Koventgārdenas orķestri, Londonas filharmoniķiem, Toronto simfonisko, Izraēlas filharmonisko, Minesotas, Detroitas, Hjūstonas, Atlantas, Pēterburgas un Skotijas karalisko simfonisko orķestri. Bermana koncertu saraksts pēdējā sezonā vien aptver ASV, Ķīnu, Japānu, Krieviju, Izraēlu, Austrāliju un Eiropu.

Dzimis Maskavā, studējis P. Čaikovska konservatorijā pie izcilā pianista Ļeva Oborina un absolvējis konservatoriju ar izcilību kā pianists un klavesīnists. Pēc absolvēšanas sniedza neskaitāmus solokoncertus visā Padomju Savienībā un uzstājās kopā ar Maskavas filharmonijas orķestri un Kamerorķestri. 1973. gadā Bermans pameta plaukstošo karjeru Padomju Savienībā, lai emigrētu uz Izraēlu. Viņš ātri kļuva par vienu no pieprasītākajiem taustiņinstrumentālistiem un ievērojamāko personību mūzikas pasaulē. Pašlaik pianists dzīvo ASV un kopš 1984. gada vada klavieru katedru Jēlas universitātē, kā arī sniedz meistarklases visā pasaulē. Viņa spēja pamanīt un noteikt jaunus talantus ir iemesls biežajiem uzaicinājumiem piedalīties dažādās žūrijās un starptautiskos konkursos, piemēram, Līdsas, Dublinas un Artūra Rubinšteina konkursā Telavivā.

Boriss Bermans aktīvi atskaņo arī kamermūziku, viņš ir spēlējis kopā ar Mišu Maiski, Šlomo Mincu, Haincu Holligeru, Natāliju Gūtmani, Tokijas kvartetu, Vermēra kvartetu, Nīderlandes pūtēju ansambli un daudziem citiem.

2000. gadā Jēlas Universitātes apgāds izdeva Borisa Bermana grāmatu “Piezīmes no pianista soliņa”, kura ir tulkota vairākās valodās. Balstoties uz savu plašo pieredzi, pianists raksta gan par klavierspēles tehniku, gan interpretāciju, apvienojot skaidrojumus ar praktiskiem padomiem un pat anekdotēm no bagātās pasniedzēja prakses, kā arī piedāvā ieskatu mākslinieciskā un pedagoģiskā darba psiholoģiskajos aspektos.

Mūsu pianists, JVLMA mācībspēks Toms Ostrovskis šo grāmatu ir iztulkojis arī latviešu valodā un balstās uz to, pasniedzot kursu - Inovācijas klavierspēles pedagoģijā. 2008. gada martā iznāks profesora Bermana jaunā grāmata par Prokofjeva klaviersonātēm, ko viņš arī ir apsolījis atvest un prezentēt Rīgā.

Iespēja strādāt kopā ar autoritatīviem pasniedzējiem attīsta ilgtermiņa sadarbību un veicina arī privātu kontaktu veidošanos, kas var rezumēties ilgstošākās mācībās pie profesoriem. Piemēram, pašlaik pie Borisa Bermana studē mūsu students Reinis Zariņš.

Vairāk informācijas par Borisu Bermanu - http://www.borisberman.com

Pēdējās ziņas

2008-03-17 Rīdzinieku vairākums atbalsta privāto graustu atsavināšanu
2008-03-17 airBaltic sāks tiešos lidojumus no Rīgas uz Kišiņevu
2008-03-17 Sākas jauns posms skrejceļa pagarināšanas un apgaismes sistēmas rekonstrukcijā
2008-03-17 Iedzīvotāju vairākums vēlas "Saktas" puķu tirdziņa sakārtošanu
2008-03-14 Klajā nāk Muse koncertieraksts DVD formātā
2008-03-14 Izstāde Līvānos "Dziesmusvētkus gaidot"
2008-03-14 airBaltic februārī pārvadā par 50% vairāk pasažieru nekā pērn
2008-03-14 Iešūposim pavasara saulgriežus Jūrmalā
2008-03-14 No ES fondiem piešķirs 4,91 miljonu latu veloceliņu attīstībai

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski