Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Sākas jauns posms skrejceļa pagarināšanas un apgaismes sistēmas rekonstrukcijā

2008-03-17

Līdz šim skrejceļa pagarināšanas būvdarbu ietvaros notika darbs pie skrejceļa pievedceļu un manevrēšanas ceļu izbūves. Septembrī Lidosta nodeva ekspluatācijā manevrēšanas ceļu „Delta”, savukārt drīzumā būs pabeigta jaunā manevrēšanas ceļa „Alfa” izbūve. Lidosta jau ir izveidojusi piebrauktuves ceļus kursa antenu uzstādīšanai un drīzumā pabeigs apbraucamo ceļu.

Rekonstrukcijas darbos iesaistītie uzņēmumi veica zemes virsmas planēšanu, izlīdzināšanu un sagatavošanu, lai veiktu skrejceļa tuvošanās uguņu uzstādīšanu. Bijušais lietus nokrišņu novadgrāvis ir ieguldīts slēgtā pazemes tunelī, savukārt lietus ūdens attīrīšanai un ugunsdzēsības vajadzībām izbūvēta virszemes tvertne.

Skrejceļa pagarināšanas darbus veic pieci uzņēmumi:

SIA „Firma L4” ir būvuzraugs skrejceļa pagarinājuma un manevrēšanas ceļu, apgaismojuma sistēmas rekonstrukcijas un ūdens atvades sistēmas būvniecībai. 

Pilnsabiedrība „SC&A” veic zemes darbus – skrejceļa pagarināšanu un manevrēšanas ceļu būvniecību, savukārt elektromontāžas darbus – apgaismes sistēmas rekonstrukciju veic AS „A.C.B.”.

Pilnsabiedrība „Leminkainen Lemcon” veic lietus novadīšanas un drenāžas sistēmas darbus, bet Vācijas uzņēmums „HoneyWell Airport Systems GmbH” piegādā apgaismes iekārtu materiālus apgaismojuma sistēmas rekonstrukcijai.

Šī projekta kopējās izmaksas ir 23.5 miljoni eiro, no kuriem 16.5 miljoni eiro ir Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējums.

2007.gadā pamatā notika sagatavošanās darbi – tika veikta manevrēšanas ceļu, laukumu un citas nepieciešamās infrastruktūras izbūve. Šobrīd ir uzsākta tieši paša skrejceļa pagarinājuma būvniecība, tādēļ no 13.marta ir saīsināta tuvošanās gaismu sistēmas zona līdz 400 metriem no skrejceļa sliekšņa. Lidojuma drošību šo nolaišanās sistēmu trūkums neietekmēs.

Šobrīd skrejceļa rekonstrukcijas darbi norit saskaņā ar grafiku un pagarināto skrejceļu plānots nodot ekspluatācijā šī gada 30.oktobrī.


 

Pēdējās ziņas

2008-03-17 Iedzīvotāju vairākums vēlas "Saktas" puķu tirdziņa sakārtošanu
2008-03-17 airBaltic sāks tiešos lidojumus no Rīgas uz Kišiņevu
2008-03-17 Borisa Bermana solokoncerts Latvijas Mūzikas akadēmijā
2008-03-17 Rīdzinieku vairākums atbalsta privāto graustu atsavināšanu
2008-03-14 Saeima konceptuāli atbalsta ES nolīgumu ar ASV par aviokompāniju pasažieru datu apstrādi
2008-03-14 EM veicinās tūrisma attīstību Latvijā
2008-03-14 No ES fondiem piešķirs 4,91 miljonu latu veloceliņu attīstībai
2008-03-14 Iešūposim pavasara saulgriežus Jūrmalā
2008-03-14 airBaltic februārī pārvadā par 50% vairāk pasažieru nekā pērn

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski