Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
   BRĪVDABAS MUZEJS SESTDIENĀS AICINA UZ BRĪVĀS DABAS TIRGU    

Ziņas

ES un ASV gaidāmas grūtas sarunas par vīzu režīmu un gaisa satiksmes drošību

2008-03-13

Komisārs un ES prezidējošā valsts Slovēnija centīsies nogludināt domstarpības ar ASV iekšzemes drošības ministru Maiklu Čertofu šajā jautājumā.

Brisele pieprasa kopēju vienošanos visām ES valstīm, kuras vēl nav iekļautas ASV vīzu atcelšanas programmā, taču dažas bloka valstis, vēloties ātrāk panākt bezvīzu režīmu, piekritušas slēgt individuālas vienošanās.

ASV vēlas slēgt darījumus ar katru valsti atsevišķi.

"Es sagaidu, ka diskusija būs draudzīga, taču grūta pēc satura, jo mums jāaizstāv Eiropas vērtības un principi," trešdien Fratīni teica žurnālistiem Brdo pilsētā Slovēnijā, kur notiek ES un ASV sarunas.

"Tas ir sarežģīti, jo mūsu likumi prasa risināt divpusējas sarunas (...) Mēs esam ļoti grūtā situācijā," aģentūrai "Reuters" atzina kāda ASV amatpersona.

Taču ceturtdienas tikšanās "būs izdevība apspriest ES un ASV likumu atšķirības un to, kā mums rast iespēju, kas būtu pieņemama visiem", viņš piebilda.

Kā jau LETA ziņoja, Latvija un Igaunija trešdien parakstīja saprašanās memorandu par bezvīzu režīma ieviešanu ar ASV.

Saprašanās memorandā atrunāti ceļojumu drošības pasākumi, un tā mērķis ir panākt valsts iekļaušanu ASV bezvīzu programmā.

Pašlaik bezvīzu režīmu ar ASV bauda ES 15 "vecās" dalībvalstis, bet pārējām 12 "jaunajām" dalībvalstīm ir jāiegūst vīza pat īstermiņa iebraukšanai ASV.

Līdzīgu saprašanās memorandu pagājušajā mēnesī parakstīja Čehija, izraisot Eiropas Komisijas neapmierinātību, jo Brisele cenšas panākt vispārēju ES vienošanos par bezvīzu režīmu ar ASV un ierobežot Vašingtonas prasības par ceļotāju datiem.

Tomēr "jauno" ES dalībvalstu vidū pieaug neapmierinātība par ES un ASV sarunu lēno gaitu. Arī Ungārija šomēnes parakstīs saprašanās memorandu ar ASV.

Fratīni iepriekš pauda cerības, ka sarunas ar ASV turpināsies pietiekami strauji, lai ļautu jūnijā paredzētajā ES un ASV samitā panākt politisku vienošanos par bezvīzu režīma attiecināšanu uz visām ES dalībvalstīm un līdz 2008.gada beigām atcelt vīzas.


 

Pēdējās ziņas

2008-03-13 Rīgas Retro tramvajs šogad pašvaldībai izmaksās Ls 99 299
2008-03-13 Maijā atsāks reisus no Sāremā uz Ventspili
2008-03-13 Aptauja: Londona ir Eiropas visnetīrākā un visdārgākā pilsēta
2008-03-13 Valmierā turpina diskusiju par vēsturiskā centra attīstību
2008-03-13 Latvija piedalīsies lielākajā Zviedrijas tūrisma izstādē
2008-03-13 Liepājas domes sēdē apstiprinās līguma laušanu ar "Baltic Sea Park Development"
2008-03-12 Rīgā būvēs jaunu viesnīcu Slokas ielā
2008-03-12 Lietuvā iecerēts veidot jaunus kempingus
2008-03-12 Jaunākie Lauku ceļotāja izdevumi

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski