Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Iespējams, noticis pārpratums, nosakot ūdens kvalitāti Bulduru peldvietā

2008-03-11

Par atteikumu Bulduru peldvietai iegūt "Zilo karogu" Jūrmalas dome ir neizpratnē un šobrīd gatavo vēstuli, kurā lūgs sīkāku skaidrojumu, lai novērstu nepilnības.

Kā ziņots, Bulduru peldvietas pieteikums tūrisma ekosertifikāta "Zilais karogs" starptautiskās žūrijas vērtēšanai netiks virzīts, jo tā neatbilda ūdens kvalitātes prasībām.

Nacionālā žūrija jau sākotnēji novērtējusi, ka Jūrmalas pašvaldības pieteikumā Bulduru peldvietai ir neatbilstība ūdens kvalitātes prasībām, kas noteiktas "Zilā karoga" piešķiršanas kritērijos.

"Turklāt Bulduru peldvietas tuvumā ir VAS "Valsts nekustamie īpašumi" apsaimniekošanā esošais grausts, ko pašvaldība ar saviem līdzekļiem ir centusies nomaskēt un padarīt par estētiski glītu, taču šī problēma jau ir astoņus gadus, un tā apdraud atpūtnieku drošību," aģentūrai LETA iepriekš teica organizācijas "Zemes draugi" pārstāvis Jānis Ulme.

Viņš uzsvēra, ka lēmums galvenokārt tomēr balstīts uz neatbilstošo ūdens kvalitāti Bulduru peldvietā. Pašvaldība bija iesniegusi analīžu rezultātus tikai par vienu ūdens paraugu ņemšanas vietu, lai arī ir noteikts, ka tādas vietas ir divas.

Jau ziņots, ka "Zilā karoga" nacionālās žūrijas sēdē pieņemts lēmums tālākai vērtēšanai starptautiskajā žūrijā izvirzīt 11 Latvijas peldvietas un trīs jahtu ostas.

Starptautiskajai žūrijai no Latvijas izvirzīta Liepājas pilsētas Dienvidrietumu pludmale, pludmale pie stadiona, Beberliņu sporta un atpūtas takas pludmale, Ventspils pilsētas pludmale, Abragciema kempinga peldvieta, Majoru un Jaunķemeru peldvietas, Vecāķu un Vakarbuļļu peldvietas Rīgā, Stropu ezera peldvieta un peldvieta "Stropu vilnis" Daugavpilī.

Jahtu ostu kategorijā pieteikumi ir saņemti no Ventspils jahtu ostas "Ventspils marina", Pāvilostas jahtu ostas "Pāvilostas marina" un jahtu ostas "Liepājas jahtu centrs".

Starptautiskās žūrijas un koordinācijas veiktā pieteikumu izvērtēšana beigsies šī gada 27.aprīlī.

Šogad no Latvijas izvirzītais kandidātu skaits ir lielākais kampaņas vēsturē Latvijā. "Zilā karoga" programma Latvijā tiek īstenota kopš 1998.gada. "Zilā karoga" programma ir viena no piecām globālā Vides izglītības fonda ("FEE International") programmām.

Tā balstās uz 29 stingriem kritērijiem ūdens kvalitātes, vides pārvaldes, vides informācijas un izglītības, kā arī labiekārtojuma un servisa jomās.

 

Pēdējās ziņas

2008-03-11 Tiks mainīta kārtība vīzu pieteikumu izskatīšanai Lielbritānijas vēstniecībā Rīgā
2008-03-11 Latvija un Igaunija saprašanās memorandu par bezvīzu režīma ieviešanu ar ASV parakstīs vienā dienā
2008-03-11 Rīgas pašvaldība lems par jaunas viesnīcas būvniecību Slokas ielā
2008-03-11 Grand Prix spīdvejā sacensības Daugavpilī
2008-03-11 FINX ieņem Daugavas stadionu
2008-03-11 Pilsētas izpilddirektors izsludina eseju konkursu skolēniem
2008-03-11 Piedāvājums ģimenēm – nakšņošana un pirtiņa Gaujmalā!
2008-03-10 Jūrmalas teātrī notiks Latvijas amatierteātru iestudējumu parāde "Gada izrāde 2007"
2008-03-10 Preses konference Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski