Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Tiks mainīta kārtība vīzu pieteikumu izskatīšanai Lielbritānijas vēstniecībā Rīgā

2008-03-11

No 25.marta visi Apvienotās Karalistes vīzu pieteikumi tiks apstrādāti reģionālajā centrā Lielbritānijas vēstniecībā Varšavā. Šīs izmaiņas ietilpst pasaules mēroga programmā, kas tiek ieviesta ar nolūku apmierināt arvien pieaugošo pieprasījumu pēc Lielbritānijas vīzām.

Lai arī lēmumi par vīzu pieteikumiem turpmāk tiks pieņemti Varšavā, tomēr vīzu pieprasītājiem joprojām pieteikumi būs jāiesniedz tiešsaistē un elektroniski jāpiesakās vēstniecības apmeklējumam Rīgā.

Vīzu pieteikumu iesniedzējiem joprojām būs jāapmeklē Lielbritānijas vēstniecība Rīgā, lai iesniegtu izdrukātu vīzas pieteikuma anketu, pasi, dokumentu oriģinālus, tulkojumus un kopijas, kā arī lai samaksātu par pieteikuma izskatīšanu un noskenētu pirkstu nospiedumus.

Lai nesadārdzinātu vīzas izmaksas, netiks prasīti notariāli apstiprināti dokumentu tulkojumi, taču iesniegto tulkojumu atbilstību oriģinālam pārbaudīs Lielbritānijas vēstniecības darbinieki.

Iesniegtos dokumentus pēc tam nosūtīs uz reģionālo vīzu centru Lielbritānijas vēstniecībā Varšavā, kur tos izskatīs un pieņems lēmumu. Kad lēmums izsniegt vai atteikt vīzu būs pieņemts, pieteikuma iesniedzēja pasi un dokumentus nosūtīs Lielbritānijas vēstniecībai Rīgā, kur tos varēs saņemt iesniedzējs.

Vīzu pieteikumi, par kuriem lēmumu iespējams pieņemt uz iesniegto dokumentu pamata un nav nepieciešama papildu informācija, tiks izskatīti piecu darba dienu laikā. Ja lēmuma pieņemšanai būs nepieciešama vīzu intervija, pieteikuma iesniedzējs tiks uzaicināts ierasties uz interviju Lielbritānijas vēstniecībā Rīgā desmit darba dienu laikā.

Lielbritānijas vēstniecība iesaka pieteikumus vīzām iesniegt savlaicīgi, vērsties pēc vīzas var pat trīs mēnešus pirms plānotā ceļojuma. Vīzu pieteikumus īslaicīgam Lielbritānijas apmeklējumam Lielbritānijas vēstniecībā Rīgā var iesniegt jebkura persona, kas likumīgi uzturas Latvijā.

Pieteikumi ilgtermiņa vīzām tiek pieņemti no Latvijā pastāvīgi dzīvojošām personām. Netiek prasīts, lai vīzu pieteikumu iesniedzēji dotos uz Varšavu, tomēr, ja ir paredzēts steidzams ceļojums uz Apvienoto Karalisti, pieteikumus vīzām var iesniegt Lielbritānijas vēstniecībā Varšavā.

Kārtība, kādā jāpiesaka vīzas uz Britu sadraudzības vai Apvienotās Karalistes ārzemju teritorijām, netiks mainīta.
 

Pēdējās ziņas

2008-03-11 Iespējams, noticis pārpratums, nosakot ūdens kvalitāti Bulduru peldvietā
2008-03-11 Latvija un Igaunija saprašanās memorandu par bezvīzu režīma ieviešanu ar ASV parakstīs vienā dienā
2008-03-11 Rīgas pašvaldība lems par jaunas viesnīcas būvniecību Slokas ielā
2008-03-11 Grand Prix spīdvejā sacensības Daugavpilī
2008-03-11 FINX ieņem Daugavas stadionu
2008-03-11 Pilsētas izpilddirektors izsludina eseju konkursu skolēniem
2008-03-11 Piedāvājums ģimenēm – nakšņošana un pirtiņa Gaujmalā!
2008-03-10 Jūrmalas teātrī notiks Latvijas amatierteātru iestudējumu parāde "Gada izrāde 2007"
2008-03-10 Preses konference Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski