Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Eiropas izcilāko tūrisma galamērķu konkursā visplašāk pārstāvēta Vidzeme un Kurzeme

2008-03-07

Kopumā šogad konkursam pieteikti 13 projekti no visiem Latvijas novadiem. EDEN šī gada tēma ir "Tūrisms un nemateriālais mantojums".

Konkursā Vidzemi pārstāv Limbažu rajona padomes projekts "Vidrižu-Lēdurgas novads kā tūristu galamērķis", Dikļu pagasta padomes projekts "Dikļi - Latvijas kultūrtradīciju šūpulis", Cēsu Tūrisma informācijas centra projekts "Cēsis", Valkas rajona padomes projekts "Valka - Valga 1 pilsēta 2 valstis" un Liepupes pagasta padomes projekts "Pa pasaules lielākā fantasta pēdām".

No Kurzemes konkursā piedalās Tukuma rajona Tūrisma informācijas centra sagatavotais projekts "Uz Tukumu pēc smukuma", Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs ar projektu "Karaosta - unikāls tūristu galamērķis", Ventspils pilsētas dome ar projektu ""Dzīvā vēsture" Ventspilī", Jūrmalas pilsētas dome ar projektu "Ķemeri - Jūrmalas pilsētas vēsturiskais kūrorts" un Engures pagasta padome ar projektu "Engures pagasts".

Pirmo reizi projektā piedalās arī Latgale, kuru pārstāv Rēzeknes Tūrisma informācijas centra projekts "Latgales podnieki, māla pavēlnieki" un Naujenes pagasta padomes projekts "Sapņi piepildās Augšdaugavā". Zemgali pārstāv Bauskas rajona padomes izstrādātais projekts "No tautas tradīcijām, līdz galma kultūrai".

Muižnieks norādīja, ka viens no projekta mērķiem ir motivēt pašvaldības, aizpildot vienkāršotu pieteikuma formu, pievērst uzmanību, kā notiek un kādā stāvoklī ir tūrisms konkrētajā vietā.

Diemžēl pēc rezultātiem var spriest par trim pašvaldību grupām. Tikai tās pašvaldības, kuras savā budžetā ir paredzējušas kaut nelielas summas tūrisma attīstībai, aktīvi domā šajā virzienā un iesaistās tūrisma nozares pasākumos, sasniedz labus rezultātus. Tūrisma jomu attīsta arī atsevišķas nelielas pašvaldības, kurām ir vēlme piesaistīt tūristus, jo ir tūrisma objekti vai atbilstoši pasākumi, bet trūkst finanšu resursu un morālā atbalsta, bet lielākā grupa īsti nav sapratusi tūrisma nozīmi, uzsvēra Muižnieks.

Tāpat kā pagājušajā gadā, iedzīvotāji un ceļotāji līdz marta beigām var sniegt savu vērtējumu iesniegtajiem projektiem, apmeklējot TAVA mājaslapu internetā "www.tava.gov.lv".

Šī gada EDEN uzvarētāji tiks paziņoti maija beigās, bet oficiālā uzvarētāja un dalībnieku apbalvošana notiks ap Jāņiem tajā vietā, kuru vērtēšanas komisija atzīs par labāko un atbilstošāko šī gada projekta tēmai. Savukārt uzvarētājs šī gada septembrī dosies uz Franciju, kur Eiropas Tūrisma foruma laikā tam tiks pasniegts augstais novērtējums, paskaidroja Muižnieks.

Kā ziņots, EDEN projekta mērķis ir pievērst uzmanību Eiropas topošajiem jeb potenciālajiem tūristu galamērķiem, to vērtībām, daudzveidībai un popularizēt tās vietas, kurās tūrisma attīstība ir saskaņā ar ilgtspējīgas attīstības principiem.

EDEN projekta iesniedzēji var būt pašvaldības, to struktūrvienības, pašvaldību un valsts aģentūras.

Konkursa uzvarētājs Latvijā iegūs tiesības izmantot EDEN projekta zīmolu tūristu galamērķa atpazīstamības veicināšanai, kā arī projekta gaitā tūrisma vieta tiks popularizēta Latvijas masu medijos un informatīvajos materiālos.

Par tūrisma attīstību un iespējām tūrisma vietā tiks uzņemta videofilma desmit minūšu garumā, kā arī tiks nodrošināta publicitāte EDEN projekta noslēguma konferencē Latvijā un 2008.gada Eiropas Tūrisma forumā.

Pērn no desmit EDEN projektā pieteiktajiem Latvijas tūristu galamērķiem par labāko tika atzīta Kuldīga.


 

Pēdējās ziņas

2008-03-07 Pašvaldība izvērtējusi 16. martā pieteiktos pasākumus
2008-03-07 "Autobuss debesīs" piedāvā Antihitu koncertu
2008-03-07 airBaltic uzsāks tiešos lidojumus no Rīgas uz Norčepingu
2008-03-07 Laikraksts: Vērtīgu valsts īpašumu Rīgas centrā iznomās par tirgum neatbilstošu cenu
2008-03-07 Tallinas lidosta nav ievērojusi nakts alkohola tirgošanas ierobežojumus
2008-03-07 Klaipēdā atrastu karalaika lādiņu dēļ otro dienu traucēta prāmju satiksme
2008-03-07 Globālās tūrisma nozares apgrozījums šogad varētu sasniegt astoņus triljonus dolāru
2008-03-06 Pasaulslavenais baroka trompetists Frīdemans Immers Rīgā
2008-03-06 Starptautiskajā Dmitrija

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski