Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Pasaulslavenais baroka trompetists Frīdemans Immers Rīgā

2008-03-06

Marta vidū Latvijā viesojas viens no Eiropā pazīstamākajiem un atzītākajiem metāla pūšamo instrumentu mūziķiem, baroka trompetists Frīdemans Immers / Friedeman Imme,/, lai no 11. līdz 13. martam Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā sniegtu meistarklases, bet piektdien, 14.martā plkst. 18.00 Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē muzicētu kopā ar mūsu baroka orķestri koncertā J. S. Baroks! Kopā ar Frīdemanu Immeru koncertā piedalīsies arī soliste Ilze Paegle /soprāns/ un Valdis Bizuns /baroka trompete/. Pie diriģenta pults – Māris Kupčs. Programmā profesores Ilmas Grauzdiņas ievadvārdi un Johana Sebastiāna Baha un citu baroka lielmeistaru skaņdarbi.

Biļešu pārdošana stundu pirms koncerta. Biļešu cena Ls 2;
Pensionāriem un studentiem, uzrādot apliecības – Ls 0,50; skolēniem, uzrādot apliecības - IEEJA BRĪVA.

Īpašais viesis vācu trompetists un baroka trompetes speciālists Frīdemans Immers savos profesionālā mūziķa karjeras 17 gados blakus modernajai trompetei ir specializējies arī baroka trompetes spēlē. Muzicējis kopā ar dažādiem orķestriem visā pasaulē: Fraiburgas Baroka orķestris, Vīnes Concentus Musicus, Berlīnes Senās mūzikas orķestris, Frankfurtes La Stagione, Bostonas Baroka ansamblis u.c. Sadarbojies kopā ar tādiem slaveniem diriģentiem kā Nikolaus Harnonkorts, Franss Brūgens, Tomass Hengelbroks, Tons Kopmans, Fīlips Herrevēge, Markuss Krīds, Martins Perlmens, Ivors Boltons, Helmuts Rillings u.c. Neskaitāmo kopdarbu rezultātā tapuši vairāk nekā 80 skaņu ierakstu albumi un radio un televīzijas ieraksti ar profesora piedalīšanos.
1988. gadā Frīdemans Immers dibinājis un joprojām vada ansambli Frīdemana Immera trompešu konsorts /Trompeten Consort Friedeman Immer/, kas atskaņo kamermūziku trompetēm, ērģelēm un sitaminstrumentiem. Visi šī ansambļa mūziķi ir specializējušies senās mūzikas jomā.  
Pašlaik F. Immers ir trompetes spēles profesors Ķelnes Mūzikas augstskolā  un baroka trompetes pasniedzējs Amsterdamas konservatorijā. Viņš regulāri pasniedz meistarklasēs un kursos visā pasaulē.

Frīdemana Immera /baroka trompete, Ķelne/ vadītās meistarklases notiks Mūzikas akadēmijā no 11. 03. līdz 13.03.2008. plkst. 10.30 – 13.00  134. auditorijā, bet plkst. 14.15 -  18.30 Lielajā zālē  - atklātais orķestra mēģinājums.

Jāpiebilst, ka koncerta J. S. Baroks! centrālā solista Frīdemana Immera viesošanās Latvijā salīdzinoši īsā laika posmā notiek jau otro reizi. Pirmo reizi Rīgā viņš ieradās Fraiburgas Baroka orķestra (Vācija) sastāvā. Šī orķestra uzstāšanās  8. starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla atklāšanas koncertā kļuva ne tikai par neaizmirstamu pārdzīvojumu visiem Baha mūzikas mīļotājiem, bet arī par nozīmīgu notikumu Latvijas kultūras dzīvē.

 

Pēdējās ziņas

2008-03-06 Starptautiskajā Dmitrija
2008-03-06 Kluba "Micrecbārs" akustiskais koncerts
2008-03-06 Par SIA „SALIENA GOLF” reorganizācijas pabeigšanu
2008-03-06 Sagatavoti konkursa dokumenti māju iepirkšanai
2008-03-06 Tallink un Aker Yards radījis Baltijas jūras princesi
2008-03-06 Grupa "Huskvarn" izdod dubultizlasi
2008-03-06 Muzikālais teātris RīBēJa MuTe izsludina zīmējumu konkursu "Es un mans suns darbos un nedarbos"
2008-03-06 AS Tallink Grupp apkalpojusi rekordlielu februāra mēneša pasažieru skaitu
2008-03-06 Almers Ludviks aicina rīdziniekus aktīvāk pieteikties Rīgas maratonam

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski