Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Cikla Piektdienu muzikālās pēcpusdienas koncertu IL TROMBONE

2008-03-05

Piedalās Henings Vīgrēbe /Henning Wiegräbe, trombons, Vācija/,  JVLMA trombona klases studenti  un maģistranti, metāla pūšaminstrumentu ansamblis, vadītājs Jānis Retenais. Pie klavierēm Herta Hansena. Koncertu vada Ilma Grauzdiņa. Atbalsta Erasmus

Ieeja brīva

Piektdien, 2008. gada 7. martā plkst. 18.00 JVLMA Ērģeļu zālē koncertcikla Piektdienu muzikālās pēcpusdienas ietvaros Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija piedāvā koncertu IL TROMBONE. Tā īpašais viesis ir vācu trombonists Henings Vīgrēbe. Koncertā viņš muzicēs kopā ar mūsu akadēmijas trombona klases studentiem un maģistrantiem. Vairākas dienas pirms sarīkojuma notiek H. Vīgrābes meistarklases, tādēļ arī koncertprogramma būtībā būs pārsteigums, jo liela daļa atskaņojamo skaņdarbu tiek sagatavoti un iestudēti Vīgrēbes vadībā.   
Trombonists Henings Vīgrēbe /Henning Wiegräbe/ dzimis 1968. gadā. Viņa radošā darbība ir ļoti daudzpusīga. Viņš ir gan solists, gan kamermūziķis, gan spēlē arī kā  orķestra mūziķis. Lieliski pārvalda arī baroka trombona spēles prasmes. Šobrīd ir Štutgartes Mūzikas augstskolas profesors.
Trombona spēli studējis pie profesora E. Veca /E. Wetz/,  V. Šrītera  /W. Schrietter/ un Č. Touta /Ch. Toet/ . Īpaši svarīgus impulsus  turpmākais radošai darbībai no  B. Slokara, K. Lindberga un B. Dikeja.
Kā solists muzicējis  kopā  ar  daudziem dažādiem diriģentiem un  orķestriem Vācijā, Austrijā Čehijā, Polijā, Japānā un Šveicē. Turpat sniedzis arī meistarklases.
Viņš regulāri sadarbojas ar radiofoniem un skaņu ierakstu studijām. Ieraksti tapuši kopā ar trombonu kvartetu Trombonissimo, ar senās mūzikas ansambļiem Concerto Palatino und Cantus Cölln, Musica Fiorita, Musica Fiata Köln, un arī Amsterdamas Baroka orķestri.
 

Pēdējās ziņas

2008-03-05 Apsveikumi Liepājai dzimšanas dienā
2008-03-05 Liepāja piedalīsies izstādē Berlīnē
2008-03-05 Dženeta Džeksone izdod savu desmito albumu
2008-03-05 Ceļojumu pa Ventspils ostas akvatoriju vadīs audiogids
2008-03-05 Vācijas arodbiedrības rīkotie streiki ietekmēs lidostu darbību
2008-03-05 Valmieras Tūrisma informācijas centrā prezentēs Valmieras rajona tūrisma karti
2008-03-05 "Zilā karoga" nacionālā žūrija izvirzīs pieteiktos iesniegumus starptautiskajai žūrijai
2008-03-05 Jautājums par lidojumiem no Liepājas un Ventspils rosina plašas diskusijas valdībā
2008-03-05 Izdotas jaunas pastkartes par Rūjienu

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski