Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Tūrisma ekosertifikātam "Zilais karogs" iesniegti 15 pieteikumi

2008-03-05

No tiem 12 ir peldvietu un trīs jahtu ostu pieteikumi.

"Zilā karoga" ekosertifikātu peldvietām šogad vēlas iegūt Liepājas pilsētas Dienvidrietumu pludmale, pludmale pie stadiona, Beberliņu sporta un atpūtas takas pludmale, Ventspils pilsētas pludmale, Abragciema kempinga peldvieta, Majoru, Bulduru un Jaunķemeru peldvietas, Vecāķu un Vakarbuļļu peldvietas, Stropu ezera peldvieta un peldvieta "Stropu vilnis".

Jahtu ostu kategorijā pieteikumi ir saņemti no Ventspils jahtu ostas, Pāvilostas jahtu centra un Liepājas jahtu centra.

Pieteikumu sākotnējo izvērtēšanu patlaban veic Vides izglītības fonds, un jau rīt, 5.martā, uz pirmo sēdi sanāks arī "Zilā karoga" nacionālā žūrija - Peldvietu un jahtu ostu izvērtēšanas komisija, kas arī sniegs gala vērtējumu par iesniegtajiem pieteikumiem un noteiks, kuri pieteikumi no Latvijas tiks virzīti uz starptautisko žūriju.

Nacionālajā žūrijā strādā Vides ministrijas, Veselības ministrijas, Satiksmes ministrijas, Sabiedrības veselības aģentūras, Latvijas Pašvaldību savienības, Tūrisma attīstības valsts aģentūras, Zēģelētāju savienības, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Hidroekoloģijas institūta, Vides aizsardzības kluba un Vides izglītības fonda pārstāvji. "Zilā karoga" nacionālo žūriju vada vides ministrs Raimonds Vējonis (ZZS).

Starptautiskā žūrija savu izvērtējumu sāks 10.martā, un "Zilā karoga" ieguvēji šogad būs zināmi jau aprīļa beigās. Latvijā no Baltijas valstīm jau pērn plīvoja visvairāk "Zilo karogu", un gaidāms, ka arī šogad Latvija līdera lomu saglabās.

Igaunijai 2007.gadā tika piešķirti četri "Zilie karogi" - vienai peldvietai un trīs jahtu ostām, bet Lietuvai - septiņi, tai skaitā sešām peldvietām un vienai jahtu ostai.

"Zilā karoga" programma ir viena no piecām globālā Vides izglītības fonda ("FEE International") programmām. Tā balstās uz 29 stingriem kritērijiem ūdens kvalitātes, vides pārvaldes, vides informācijas un izglītības, kā arī labiekārtojuma un servisa jomās.

"Zilā karoga" un citas "FEE International" programmas Latvijā īsteno Vides izglītības fonds sadarbībā ar Vides ministriju un Latvijas Vides aizsardzības fondu.


 

Pēdējās ziņas

2008-03-05 Gulbenes-Alūksnes bānītis aicina Lieldienu braucienā
2008-03-05 Uzņēmēji iebilst pret LIAA un TAVA apvienošanu
2008-03-05 Izdotas jaunas pastkartes par Rūjienu
2008-03-05 Jautājums par lidojumiem no Liepājas un Ventspils rosina plašas diskusijas valdībā
2008-03-05 "Zilā karoga" nacionālā žūrija izvirzīs pieteiktos iesniegumus starptautiskajai žūrijai
2008-03-05 Valmieras Tūrisma informācijas centrā prezentēs Valmieras rajona tūrisma karti
2008-03-05 Vācijas arodbiedrības rīkotie streiki ietekmēs lidostu darbību
2008-03-05 Ceļojumu pa Ventspils ostas akvatoriju vadīs audiogids
2008-03-05 Dženeta Džeksone izdod savu desmito albumu

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski