Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Uzņēmēji iebilst pret LIAA un TAVA apvienošanu

2008-03-05

Atklāto vēstuli, kas adresēta premjeram Ivaram Godmanim (LPP/LC), ekonomikas ministram Kasparam Gerhardam (TB/LNNK) un TAVA direktoram Uldim Vītoliņam parakstījuši Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas, Latvijas Tūrisma aģentu asociācijas, Rīgas kongresu biroja "Inspiration Riga", Latvijas Tirgotāju asociācijas un Latvijas Darba devēju konfederācijas vadītāji.

Vēstulē uzsvērts, ka tūrisms saskaņā ar "Latvijas ilgtermiņa ekonomisko stratēģiju", "Latvijas ilgtspējīgas attīstības pamatnostādnēm", "Latvijas Tūrisma attīstības pamatnostādnēm", kā arī ar citiem valsts tūrisma plānošanas dokumentiem ir uzskatāms par vienu no Latvijas attīstības stratēģiskajām iespējām un prioritātēm.

Taču prakse liecina par pretējo. Gadu no gada tiek samazināts TAVA piešķirtais finansējums, kurai tādējādi nav iespējams realizēt labi uzsāktās mārketinga aktivitātes.

Nozares pārstāvjiem ir pilnīgi nepieņemams Ekonomikas ministrijas lēmums par TAVA informācijas biroju Helsinkos un Stokholmā darbības slēgšanu jeb, kā tas tiek skaidrots, "optimizāciju", kā arī tas, ka TAVA vadība neinformēja un nekonsultējās ar nozares uzņēmumu pārstāvjiem par pieņemtajiem lēmumiem, teikts vēstulē.

Pārstāvot ārzemēs Latviju kā viesmīlīgu tūrisma zemi, kopā ar TAVA piedalās Latvijas reģionu pārstāvji, viesnīcas un tūrisma firmas. Tās iegulda būtiskus līdzekļus, kuri atdevi nes tikai ilglaicīgā periodā.

"Tāpēc mūs visus uztrauc, ka, aizverot informācijas birojus Helsinkos un Stokholmā, valsts un privātie līdzekļi tiek izšķērdēti. Mūsuprāt, nepietiek tikai ar virtuālu klātbūtni šajās zemēs, mums ir jābūt tur pārstāvētiem arī ar biroju un konkrētu cilvēku. Biroju vadītājas ir devušas lielu ieguldījumu tūrisma plūsmu palielināšanā no Skandināvijas valstīm, ieguvušas autoritāti un atpazīstamību Somijas un Zviedrijas tūrisma tirgos," uzsvērts vēstulē.

Tiek norādīts, ka nepieņemama šķiet arī LIAA un TAVA apvienošanas ideja. Tas nozīmētu tikai tūrisma nozares nozīmes samazināšanos valsts mērogā, kas negatīvi ietekmētu ārzemju partneru uzticību Latvijas tūrisma uzņēmumiem.

"Pamatojoties uz augstākminēto, iestājamies par to, ka tūrisma informācijas birojiem Helsinkos un Stokholmā ir jāturpina darbs, bet izmaiņas aģentūras pārstāvniecību tīklā izdarāmas tikai pēc Latvijas ārējo pārstāvniecības tīkla audita veikšanas un viedokļu saskaņošanas ar nozari," uzsvērts vēstulē.


 

Pēdējās ziņas

2008-03-05 Gulbenes-Alūksnes bānītis aicina Lieldienu braucienā
2008-03-05 Tūrisma ekosertifikātam "Zilais karogs" iesniegti 15 pieteikumi
2008-03-05 Izdotas jaunas pastkartes par Rūjienu
2008-03-05 Jautājums par lidojumiem no Liepājas un Ventspils rosina plašas diskusijas valdībā
2008-03-05 "Zilā karoga" nacionālā žūrija izvirzīs pieteiktos iesniegumus starptautiskajai žūrijai
2008-03-05 Valmieras Tūrisma informācijas centrā prezentēs Valmieras rajona tūrisma karti
2008-03-05 Vācijas arodbiedrības rīkotie streiki ietekmēs lidostu darbību
2008-03-05 Ceļojumu pa Ventspils ostas akvatoriju vadīs audiogids
2008-03-05 Dženeta Džeksone izdod savu desmito albumu

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski