Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Top Rīgas mūzikas centrs

2008-03-03

Remontdarbu ietvaros paredzēts nomainīt jumta segumu, logus, avārijas stāvoklī esošos starpstāvu pārsegumus, no jauna izbūvēt ēkas inženiertīklus. Būvprojekts nosaka arī vispārēju ēkas iekštelpu pārbūvi, piemērojot tās mūzikas skolas un orķestra darba vajadzībām. Projekta plānojumā paredzēts izbūvēt telpas gan individuālajām, gan grupu nodarbībām, izmantojot norobežojošās konstrukcijas skaņas izolācijas nodrošināšanai. Saskaņā ar rekonstrukcijas projektu, namā tiks ierīkoti arī vairāki pasažieru lifti, tā nodrošinot ēkas brīvu pieejamību cilvēkiem, kas pārvietojas ratiņkrēslos. Savā sākotnējā izskatā tiks restaurēta nama fasāde ar Rīgas jūgendstilam raksturīgajām detaļām un apdari, kā arī vairākas iekštelpas, saglabājot oriģinālās lustras un unikālo apkures ierīci. Līgums par renovāciju noslēgts ar būvfirmu “AZ-INTER”, ēku plānots nodot ekspluatācijai 2009. gada jūlijā. Tajā izvietosies Rīgas domes Kultūras departamenta pārraudzībā esošās mūzikas skolas – J.Mediņa mūzikas skola un Rīgas 1. mūzikas skola (plānotais audzēkņu skaits – 1 000), telpas izmantos arī pūtēju orķestris „Rīga”.

A.Ameriks informēja, ka visas minētās iestādes šobrīd izmitinātas denacionalizētajos namos, kuru telpas tikai daļēji piemērotas mūzikas nodarbībām un kuru noma pašvaldībai izmaksā ievērojamas summas. „Šajā brīnišķīgajā arhitektūras piemineklī mēs ieguldīsim aptuveni četrus miljonus latu, un, savedot kārtībā pilsētas īpašumu, mēs vienlaikus atrisināsim mūsdienu prasībām atbilstošu mācību un koncertu telpu trūkuma problēmu. Man nav šaubu, ka šī vieta kļūs par nozīmīgu Rīgas un visas Latvijas kultūras centru”, uzsvēra A.Ameriks. 

Apsekojumā piedalījās Īpašuma departamenta direktora p.i. Oļegs Burovs un Īpašuma departamenta Būvniecības pārvaldes priekšnieks Rihards Rusins.
Informāciju sagatavojis V.Daugmalis, tālr. 26116645.
 

Pēdējās ziņas

2008-03-03 Apspriedīs aktualitātes migrācijas jomā
2008-03-03 Muzikālais teātris RīBēJa MuTe aicina uz mūziklu jauniešiem "Klase"!
2008-03-03 Pedagoģiskās programmas Ventspils Amatu Mājā
2008-03-03 Krāslavas rajonā plāno labiekārtot Adamovas ainavu takas
2008-03-03 Strīdu par Gleznotājkalna un tā apkārtnes mežu īpašuma tiesībām skatīs novembrī
2008-03-03 Lūdz apturēt detālplānojumu slēpošanas trases ''Kāpa'' ierīkošanai
2008-03-03 Zviedru izmeklēšanas komisijas prāmja "Estonia" bojāejā vaino priekšējās lūkas atvēršanos
2008-03-03 Arī Jūrmala vēlas 2014.gadā iegūt Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu
2008-03-03 Starptautiskā tūrisma izstāde "Vivattur 2008" aicina gan uz eksotiskām zemēm, gan Lietuvas lauku sētām

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski