Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Arī Jūrmala vēlas 2014.gadā iegūt Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu

2008-03-03

Kultūras ministrijas rīkotajā informatīvajā seminārā par konkursa kārtību un nosacījumiem, kas šogad izvirzīti Latvijas pilsētām, sacenšoties par tiesībām iegūt Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu 2014.gadā, piedalījās Jūrmalas domes Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Gunta Liepiņa kopā ar kolēģiem no Rīgas, Liepājas, Cēsīm, Siguldas, Rēzeknes, Jēkabpils un Daugavpils.

Kā pastāstīja Jūrmalas domes priekšsēdētājs Raimonds Munkevics (''Jūrmala - mūsu mājas''), Jūrmalas kultūras notikumi liek pievērst pilsētai uzmanību kā nozīmīgai vietai, kurā notiek pasaulslavenu mākslinieku dažādas aktivitātes, kas ar savu potenciālu sniedz ieskatu Eiropas tautām par Jūrmalu kā unikālu vietu Latvijā, kurā dzīvo radoši cilvēki, kas augsti novērtē izcilas kultūras vērtības.

Eiropas kultūras galvaspilsētas tituls tiek piešķirts par izstrādāto kultūras programmu 2014.gadam, kuru pilsēta veido sadarbībā ar tās iedzīvotājiem. Programmai jābūt īpaši izstrādātai, akcentējot attiecīgās pilsētas īpatnības un pierādot savas radošās iespējas.

Jūrmalas domes priekšsēdētāja vietnieks Aigars Tampe (TB/LNNK) uzskata, kūrortpilsētas īpašo gaisotni veido kultūrvēsturiskais mantojums, kūrorta tradīcijas, apbūves specifika un ģeogrāfiskais izvietojums. Kultūras objekti un notikumi jau šodien pilsētu padara par faktisko kultūras galvaspilsētu vasarā.

Kopš 1985.gada Eiropas Savienībā (ES) katru gadu kādai pilsētai tiek piešķirts Eiropas kultūras galvaspilsētas statuss. Šīs ES iniciatīvas mērķis ir veicināt pilsētas atpazīstamību, uzsvērt Eiropas kultūru bagātību un daudzveidību, labvēlīgi ietekmēt kultūras un tūrisma attīstību, stiprināt vietējo un reģionālo identitāti, kā arī veicināt labāku savstarpējo sapratni starp Eiropas iedzīvotājiem. Atbilstoši Eiropas Parlamenta un Padomes lēmumam viena no Latvijas un viena no Zviedrijas pilsētām šogad kļūs par Eiropas kultūras galvaspilsētām 2014.gadā.

2008.gadā Eiropas kultūras galvaspilsēta ir Liverpūle un Stavangera, 2009.gadā tā būs Linca un Viļņa, bet 2010.gadā - Peča un Stambula. 

Pēdējās ziņas

2008-03-03 Apspriedīs aktualitātes migrācijas jomā
2008-03-03 Muzikālais teātris RīBēJa MuTe aicina uz mūziklu jauniešiem "Klase"!
2008-03-03 Pedagoģiskās programmas Ventspils Amatu Mājā
2008-03-03 Top Rīgas mūzikas centrs
2008-03-03 Krāslavas rajonā plāno labiekārtot Adamovas ainavu takas
2008-03-03 Strīdu par Gleznotājkalna un tā apkārtnes mežu īpašuma tiesībām skatīs novembrī
2008-03-03 Lūdz apturēt detālplānojumu slēpošanas trases ''Kāpa'' ierīkošanai
2008-03-03 Zviedru izmeklēšanas komisijas prāmja "Estonia" bojāejā vaino priekšējās lūkas atvēršanos
2008-03-03 Starptautiskā tūrisma izstāde "Vivattur 2008" aicina gan uz eksotiskām zemēm, gan Lietuvas lauku sētām

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski