Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
  Pirmo reizi atjaunotajā Liepājas estrādē skanēs simfoniskās mūzikas koncerts    

Ziņas

Rīgas tūrisma sezona sāksies aprīļa beigās ar pasākumu "Iepazīsti Rīgu"

2008-03-03

Šogad, ņemot vērā Latvijas Republikas neatkarības proklamēšanas 90.gadadienu, plānots, ka tūrisma sezona turpināsies līdz pat 18.novembrim.

Tūrisma sezonas atklāšanas pasākumā īpašs uzsvars tiks likts uz iepazīšanos ar Rīgu un vietām, kuras tiks īpaši uzsvērtas - Berga bazārs, naksnīgā Rīga, bērnu Rīga, kā arī vēstures Rīga.

Kā pastāstīja Rīgas Tūrisma koordinācijas un informācijas centra direktora vietnieks Dainis Bricis, atklāšanas pasākumu dienā 28.aprīlī plānots, ka savu darbu sāks arī Jūgendstila retro tramvajs, kuram iespējams būs papildināts maršruts no Basteja bulvāra līdz Mežaparkam.

Saistībā ar jauno tūrisma sezonu plānots izveidot jaunas norādes uz ielām. Plānots izveidot norādi uz Eksporta ielas 2a, Elizabetes un Brīvības ielas krustojumā un Antonijas un Kalpaka ielas krustojumā, uzsvēra Bricis.

Kā pastāstīja Rīgas domes Ārlietu pārvaldes direktors Igors Graurs, uz Rīgu XXIV Vispārējo latviešu dziesmu un XIV Deju svētkiem no 5.jūlija līdz 12.jūlijam aicināti 28 Rīgas sadraudzības pilsētu mēri.

Uz svētkiem aicināti arī citu pilsētu pārstāvji, kas nav sadraudzības pilsētas. Aicināti Prāgas, Lionas, Barselonas mēri un Stokholmas reģiona Eiropas komitejas direktors, uzsvēra Graurs.

Plānots, ka svētku laikā Rīgā viesosies Baltijas Metropoļu pilsētu delegācijas no Berlīnes, Kopenhāgenas, Oslo, Malmes un Helsinkiem.

Sagaidāms, ka uz Dziesmu svētkiem lielāka delegācija ieradīsies no Rīgas sadraudzības pilsētas Sudžo. Tā būs Sudžo pilsētas oficiālā atbildes vizīte. Tāpat arī paredzēts uzņemt lielāku delegāciju n0o Rīgas sadraudzības pilsētas Taškentas.

Delegāciju uzņemšanai kopā paredzēti 35 000 latu, pastāstīja Graurs.

Šogad Rīgā notiks vairāki būtiski pasākumi, kas, iespējams, piesaistīs lielāku tūristu skaitu nekā līdz šim. Rīgā no 17.aprīļa līdz 20.aprīlim notiks Varšavas kultūras dienas. Pasākumu gaitā Rīgā uzstāsies Varšavas folkloras kopu pārstāvji, notiks divas izstādes un vēl citas aktivitātes.

Rīga šogad plāno piedalīties 36 starptautiskos gadatirgos.

Šogad Rīgā būs pieejamas 19 tūristu autobusu stāvvietas, no kurām nozīmīgākās atrodas 11.novembra krastmalā, Eksporta ielā, pie Dailes teātra, Lāčplēša ielā starp Skolas un Baznīcas ielu, Dzirnavu ielā pie Puškina ielas.

 

Pēdējās ziņas

2008-03-03 Apspriedīs aktualitātes migrācijas jomā
2008-03-03 Muzikālais teātris RīBēJa MuTe aicina uz mūziklu jauniešiem "Klase"!
2008-03-03 Pedagoģiskās programmas Ventspils Amatu Mājā
2008-03-03 Top Rīgas mūzikas centrs
2008-03-03 Krāslavas rajonā plāno labiekārtot Adamovas ainavu takas
2008-03-03 Strīdu par Gleznotājkalna un tā apkārtnes mežu īpašuma tiesībām skatīs novembrī
2008-03-03 Lūdz apturēt detālplānojumu slēpošanas trases ''Kāpa'' ierīkošanai
2008-03-03 Zviedru izmeklēšanas komisijas prāmja "Estonia" bojāejā vaino priekšējās lūkas atvēršanos
2008-03-03 Arī Jūrmala vēlas 2014.gadā iegūt Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski