Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

EM rosina eksporta veicināšanai paplašināt LIAA un TAVA pārstāvniecību tīklu ārvalstīs

2008-02-29

Par to aģentūru LETA informēja EM Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Pārstāvniecību tīklu nepieciešams paplašināt, lai nodrošinātu sistēmas atbilstību Latvijas eksporta struktūrai un perspektīvo tūrisma valstu grupai. EM norāda, ka ir izvērtējusi LIAA un TAVA pārstāvniecību darbības efektivitāti un sagatavojusi informatīvo ziņojumu, kurš šodien tika nodots starpinstitūciju saskaņošanai.

Informatīvajā ziņojumā minēts, ka, vērtējot pieejamos statistikas datus, LIAA un TAVA pārstāvniecību līdzšinējā darbība kopumā izvirzītos mērķus sasniedz. Salīdzinot Latvijas lielākos eksporta un prioritāros tūrisma tirgus ar LIAA un TAVA pārstāvniecību atrašanās valstīm, EM secina, ka LIAA pārstāvniecību un TAVA biroju ģeogrāfiskais pārklājums nav pietiekams Latvijas eksporta, kā arī ar tūrismu saistīto pakalpojumu eksporta struktūrai un tā attīstībai.

LIAA ir izveidotas 12 Latvijas ārējās ekonomiskās pārstāvniecības ārvalstīs - Kazahstānā, Vācijā, Francijā, Zviedrijā, Lielbritānijā, Krievijā, Nīderlandē, Norvēģijā, Dānijā, ASV, Polijā, Japānā. LIAA pārstāvniecību darbības nodrošināšanai šogad piešķirti 1,4 miljoni latu.

TAVA ir izveidotas piecas teritoriālas struktūrvienības Latvijā - Rīgā, Latgalē, Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē, kā arī TAVA biroji ārvalstīs - Somijā, Lielbritānijā, Krievijā un Zviedrijā.

Saskaņā ar 2002.gada noslēgto Latvijas, Igaunijas un Lietuvas valdību nolīgumu par sadarbību tūrisma jomā TAVA līdzfinansē arī Baltijas Tūrisma informācijas centru Berlīnē. TAVA biroju darbības nodrošināšanai šogad plānots izlietot 98 900 latu.

Lai novērtētu LIAA pārstāvniecību darbības efektivitāti, tika analizēta to eksporta veicināšanas un investīciju piesaistes funkciju izpilde, savukārt pārstāvniecību darbības efektivitāte vērtēta, pamatojoties uz tirdzniecības un kapitāla plūsmas datiem no 2005.gada līdz pagājušam gadam par valstīm, kurās atrodas pārstāvniecības, norāda EM.

Vērtējot TAVA biroju darbības efektivitāti, tika analizētas ienākošā tūrisma plūsmas izmaiņas. EM konstatējusi, ka ārzemju ceļotāju skaita pieaugums no valstīm, kurās darbojas TAVA biroji, ievērojami pārsniedz vidējo ārzemju ceļotāju skaita pieaugumu.

Kā būtiskākos priekšlikumus pārstāvniecību darbības tālākai attīstībai EM rosina paplašināt LIAA pārstāvniecības Nīderlandē darbības pārklājumu, nodrošinot tās sniegto pakalpojumu pieejamību arī Beļģijā un Luksemburgā, izvērtēt nepieciešamību pārstāvniecības pārvietošanai no Vašingtonas uz ekonomiski aktīvāku ASV reģionu, vienlaicīgi izveidojot tajā arī Latvijas konsulātu, nodrošināt vienlaicīgi TAVA uzsākto pasākumu ārvalstu biroju darbības attīstībai realizāciju, kā arī turpmāku biroju Helsinkos un Stokholmā darbību.

EM uzskata, ka pārstāvniecību veiksmīgai darbībai būtu nepieciešams arī izveidot vienotu transakciju datubāzi, nodrošinot koordinētu darbību LIAA un TAVA veiktajām aktivitātēm, kā arī izskatīt iespēju valstīs, kurās atrodas tikai vienas aģentūras pārstāvniecība, uzdot arī otras pārstāvniecības funkciju īstenošanu minimālā līmenī.

Lai izvērtētu visas Latvijas ārējo ekonomisko pārstāvības sistēmas efektivitāti un novērstu dažādu eksporta veicināšanā iesaistīto institūciju funkciju dublēšanos un sadrumstalotību, EM un Ārlietu ministrija līdz šī gada 30.jūnijam papildus veiks arī Latvijas vēstniecību ekonomisko diplomātu darbības auditu par 2005.gadu līdz 2007.gadu.

Balstoties uz audita rezultātiem, valdībai tiks iesniegts informatīvais ziņojumu par Latvijas ārējo ekonomisko interešu pārstāvības sistēmas darbību ar priekšlikumiem tās efektivitātes uzlabošanai.


 

Pēdējās ziņas

2008-02-29 Jūrmalas domē atklās Taipejas dāvāto pasaules mākslas darbu izstādi
2008-02-29 Zināmi laureāti konkursā par Latgales multifunkcionālā centra vīziju
2008-02-29 Zviedru grupas "Lowe" koncerts
2008-02-29 Bauskā ar nezināmu ķīmisku vielu sabojāta viesnīcas fasāde
2008-02-29 Latvijas vēstniecība piedalīsies tūrisma izstādē Ņujorkā
2008-02-29 Rīgas pašvaldība lems par jaunas viesnīcas būvniecību Slokas ielā
2008-02-29 Ārvalstu ceļotāji pērn visbiežāk Latvijā apmeklējuši Rīgu
2008-02-29 Ārvalstnieku tēriņi Latvijā pērn pieauguši par 72 miljoniem latu
2008-02-29 Latvijas iedzīvotāji ārzemēs pērn iztērējuši 485 miljonus latu

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski