Kā aģentūrai LETA pastāstīja GNP projektu vadītāja Kristīne Melece, pēc sestdien notikušā negadījuma, kad voljērā esošais vilks traumēja trīsarpus gadus veca bērna pirkstu, parka administrācija varētu apsvērt papildu drošības pasākumu ieviešanu. Taču tad pazustu sākotnējā ideja par dzīvnieku labu redzamību, fotografēšanas iespējām, jo biezie žogi traucētu skatu.
Tik traģiski kā sestdien apmeklētāju neatļauts kontakts ar dzīvniekiem beidzies pirmo reizi, jo līdz šim cilvēki, apzināti darot nelegālas darbības parkā, paši nav cietuši, atzina Melece. Iepriekš kāds jaunietis bez atļaujas iegājis briežu aplokā un izraisījis lielu stresu dzīvnieku ganāmpulkā, kā dēļ viens briedis gājis bojā. Par šo notikumu uzsākts kriminālprocess.
Vēl Līgatnes dabas takās iepriekš darbiniekiem vārdu pārmaiņa izraisījusies ar grupu franču žurnālistu, kuri iegājuši aplokā, pamatojot savu rīcību ar preses pārstāvju brīvību un tiesībām, informēja Melece.
Sestdien, cik parka darbiniekiem izdevies noskaidrot, vilks nav mēģinājis niknumā uzbrukt, bet kampis viņam pasniegto ēdienu un tā savainojis bērna pirkstu, piebilda Melece.
Bērna vecākiem GNP sodu saistībā ar notikušo nevar piemērot, bet, kā atzina Melece, bērnam nodarītā trauma jau ir sods pats par sevi, turklāt notikušo nav redzējis neviens no parka darbiniekiem.
Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Līgatnes dabas takās vecāku neuzmanības dēļ sestdien vilks traumējis roku trīsarpus gadus vecam bērnam. Negadījums noticis, kad vecāki, pārkāpjot pāri norobežojuma barjerai, caur žogu ar maizi barojuši vilku.
Melece informēja, ka bērna vecāki paši izsaukuši operatīvos dienestus. Neatliekamā medicīniskā palīdzība sniedza bērnam medicīnisko palīdzību, un bērns tika hospitalizēts slimnīcā Rīgā. Vecāki pēc negadījuma ieradās GNP apmeklētāju centrā, kur darbiniece izsauca Līgatnes dabas taku darbinieku, kurš nekavējoties ieradies notikuma vietā un, ievērojot darba drošības noteikumus, iežogoja vilku un apskatīja notikuma vietu no iežogojuma iekšpuses.
Līgatnes dabas taku darbinieki pārbaudījuši dokumentāciju par vilka veselības stāvokli, kuros norādīts, ka vilks 2006.gadā ir vakcinēts un 2007.gadā ir saņēmis tabletes pret trakumsērgu.
"Šajā situācijā ir pārkāpti divi Līgatnes dabas taku noteikumi, kas nosaka, ka dzīvniekus barot nedrīkst, kā arī nedrīkst pārkāpt norobežojuma barjeras, jo tas ir bīstami cilvēku veselībai. Šie brīdinājumi ir norādīti gan apmeklējuma biļetē, gan pie vilku iežogojuma," iepriekš sacīja Melece, norādot, ka šādai cilvēku rīcībai varēja būt arī daudz nopietnākas sekas.
Meitenei bijis norauts pirksta gals, un to vairs atrast nav izdevies.
Tā kā ģimene mīt Rīgā, bērns aizvests uz galvaspilsētas slimnīcu.