Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Jaunas velonovietnes veicinās velotransporta attīstību

2008-02-22

Ģ. Auškāps uz tikšanos bija aicinājis atbildīgo pašvaldības struktūrvienību un riteņbraucēju organizāciju pārstāvjus, lai izvērtētu ieteikumus un lemtu par konkrēti realizējamiem darbiem no pašvaldības puses. Sanāksmē piedalījās arī privātā sektora pārstāvji un citi interesenti.

Sanāksmes dalībnieki cita starpā tika iepazīstināti ar Mākslas akadēmijas studentu projektēto velonovietņu dizainiskajiem metiem, kā rezultātā tika nolemts turpināt sadarbību starp pašvaldību un studentiem šajā jautājumā.

Sanāksmes laikā iezīmējās galvenās problēmas, ar kurām būs jāsaskaras, veidojot jaunas velonovietnes – birokrātiskās procedūras, drošības aspekti u. c.

Pēc Satiksmes departamenta speciālista Jāņa Andiņa veiktā pētījuma, tieši pilsētas vēsturiskais centrs ir vieta, kur visintensīvāk attīstās velotransporta kustība, kas likumsakarīgi aktualizē velostāvvietu jautājumu šajā Rīgas daļā.

Kā ziņots, noslēgusies izpilddirektora vietnieka iniciētā iedzīvotāju priekšlikumu izteikšana par vietām, kur pēc pilsētnieku domām būtu nepieciešams Rīgas vēsturiskajā centrā ierīkot velonovietnes.

Nedēļas laikā saņemti vairāki desmiti ieteikumu. Izpilddirektora vietnieks izsaka pateicību par paustajiem priekšlikumiem un atzīst, ka lielā mērā tie bija prognozējami. „Velobraucējus bez konkrētām novietņu atrašanās vietām interesē to esamība kā tāda un drošība,” secina Ģ. Auškāps un atzīst, ka riteņbraucēju skaits ar katru gadu pilsētā pieaug, bet problēmas paliek iepriekšējās. Velostāvvietu trūkums ir tikai viena no tām.

Rīdzinieki arī turpmāk savus priekšlikumus aicināti izteikt zvanot uz Rīgas domes informatīvo bezmaksas tālruni 80000800 vai sūtot uz e-pastu: apc@riga.lv.

Vairāk nekā puse rīdzinieku uzskata, ka pilsētā nepietiek velosipēda novietņu - metāla konstrukciju, pie kurām var atsliet un pieslēgt velosipēdus, liecina savulaik pēc Rīgas domes pasūtījuma veiktā pilsētas iedzīvotāju aptauja.
 

Pēdējās ziņas

2008-02-22 Uzlabos "Laimas" un Kobes pulksteņu darbību
2008-02-22 Notika Rīgas domes tūrisma darba grupas sēde
2008-02-22 A. Ludviks pozitīvi vērtē virzību azartspēļu jautājumos
2008-02-22 Lielbritānijas tirdzniecības kamera Latvijā nosoda britu tūristu necieņas izrādīšanu pret Latvijas brīvības simbolu
2008-02-22 Pasažieru skaits Lietuvas lidostās janvārī pieaudzis par 16,5%
2008-02-21 Spriedīs par velonovietnēm Rīgā
2008-02-21 22.februārī Cēsu Izstāžu namā notiks seminārs par kultūras pieejamību Cēsu rajonā
2008-02-21 A. Ludviks tikās ar Polijas vēstnieku Latvijā
2008-02-21 Latvija un Ungārija pārstāvēs viena otru vienotas formas vīzu izsniegšanā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski