Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

22.februārī Cēsu Izstāžu namā notiks seminārs par kultūras pieejamību Cēsu rajonā

2008-02-21

Pētījumu 2007.gadā īstenoja Cēsu pašvaldības aģentūra „Vidzemes Vēstures un tūrisma centrs” sadarbībā ar izpētes un konsultāciju centru SIA „Aksedo”. Lai noskaidrotu kultūras jomā pastāvošās problēmas, pētījuma ietvaros tika aptaujāti vairāk nekā 70 kultūras darbinieki un vairāk nekā 400 dažādu sociālo grupu pārstāvji Cēsu rajonā: māmiņas ar maziem bērniem, etniskās minoritātes, daudzbērnu ģimenes, iedzīvotāji ar invaliditāti, maznodrošinātie iedzīvotāji, bezdarbnieki un pensionāri.

Pētījums identificē kultūras jomā pastāvošos un potenciālos faktorus, kas rada sociālo diskrimināciju un neiecietību, kā arī palielina pašu kultūras darbinieku izpratni par šo faktoru ietekmi uz dažādu sabiedrības grupu dzīves kvalitāti. Pētījuma rezultātā ir sagatavoti praktiski ieteikumi, kas tiks iekļauti Cēsu pilsētas kultūras stratēģijā un tiks izmantoti kultūras pasākumu plānu izstrādē, kultūras produktu (muzeju, bibliotēku, kultūras namu) uzlabošanā un sociāli vienlīdzīgas un daudzpusīgas kultūras vides nodrošināšanā gan Cēsīs, gan citviet Latvijā. Šim nolūkam pētījuma izstrādē tika piesaistīti arī ārējie konsultanti no Cēsu Kultūras centra un Centrālās bibliotēkas, kā arī speciālists darbā ar sociāli diskriminētām grupām.

Ar precīziem pētījuma rezultātiem un rekomendācijām kultūrpolitikas veidotājiem un īstenotājiem varēs iepazīties „Vidzemes Vēstures un tūrisma centra” mājas lapā www.vvtc.cesis.lv. Pētījums sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu Sabiedrības integrācijas fonda grantu shēmas „Sabiedrības integrācijas veicināšana Latvijā” ietvaros. 

Pēdējās ziņas

2008-02-21 Spriedīs par velonovietnēm Rīgā
2008-02-21 A. Ludviks tikās ar Polijas vēstnieku Latvijā
2008-02-21 Latvija un Ungārija pārstāvēs viena otru vienotas formas vīzu izsniegšanā
2008-02-21 Saeima lems par ES nolīgumu ar ASV par aviokompāniju pasažieru datu apstrādi
2008-02-21 Dabas muzejā notiks Gidu dienas
2008-02-21 Notiks tūrisma darba grupas sēde par gatavošanos šī gada tūrisma sezonai Rīgā
2008-02-21 Krievija iesaldē "Lufthansa" banku kontus
2008-02-21 "British Airways" paaugstinās degvielas piemaksas
2008-02-21 Rīgas tūrisma sezonu atklās aprīļa beigās

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski