Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Saeima lems par ES nolīgumu ar ASV par aviokompāniju pasažieru datu apstrādi

2008-02-21

ES pienākums būs nodrošināt, ka gaisa pārvadātāji, kas veic pasažieru lidojumus starptautiskajos gaisa pārvadājumos uz vai no ASV, dara ASV Iekšzemes drošības departamentam pieejamu savās rezervācijas sistēmās iekļauto pasažieru datu reģistra informāciju.

Lai gan Latvijas aviokompānijas tiešos lidojumus uz ASV neveic, pasažieru pārvadājumus no Latvijas uz ASV veic Uzbekistānas aviokompānija "Uzbekistan Airways", tāpēc pasažieru datu reģistra nolīgumu nepieciešams apstiprināt arī Latvijā.

Saskaņā ar Satversmi visiem starptautiskajiem līgumiem, kuri nokārto likumdošanas ceļā izšķiramus jautājumus, nepieciešama Saeimas apstiprināšana.

Lai gan pasažieru datu reģistra nolīguma puses ir ES un ASV, līdz ar Latvijas iestāšanos ES arī tie līgumi, kas slēgti ne ES ekskluzīvās kompetences ietvaros un kas skar likumdošanas ceļā izšķiramus jautājumus, būtu uzskatāmi par starptautiskiem līgumiem, atsaucoties uz Satversmi, iepriekš informēja Iekšlietu ministrija.

Tā kā pasažieru datu reģistra nolīgums noteic datu nodošanu ASV, kuras datu apstrādes principi atšķiras no ES datu apstrādes principiem un personu datu apstrāde skar Satversmes 96.pantā noteiktās personas tiesības uz privāto dzīvi, bet saskaņā ar Satversmes 116.pantu personas tiesības uz privāto dzīvi var ierobežot vienīgi uz likuma pamata, tad pasažieru datu reģistra līgums ir ratificējams Saeimā. 

Pēdējās ziņas

2008-02-21 Spriedīs par velonovietnēm Rīgā
2008-02-21 22.februārī Cēsu Izstāžu namā notiks seminārs par kultūras pieejamību Cēsu rajonā
2008-02-21 A. Ludviks tikās ar Polijas vēstnieku Latvijā
2008-02-21 Latvija un Ungārija pārstāvēs viena otru vienotas formas vīzu izsniegšanā
2008-02-21 Dabas muzejā notiks Gidu dienas
2008-02-21 Notiks tūrisma darba grupas sēde par gatavošanos šī gada tūrisma sezonai Rīgā
2008-02-21 Krievija iesaldē "Lufthansa" banku kontus
2008-02-21 "British Airways" paaugstinās degvielas piemaksas
2008-02-21 Rīgas tūrisma sezonu atklās aprīļa beigās

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski