Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Kinoteātra "Rīga" restaurācija noris veiksmīgi

2008-02-20

Šobrīd ēkai ir nomainīts jumts, ierīkots jauns siltummezgls, pilnībā restaurēti Lielās zāles griezti un sienas, kā arī otrā stāva balkons. Pazuduši vecie cauruļvadi, kas kropļoja telpu kopējo izskatu. Foajē, kur uz sienām atklāti astoņi dažādi apgleznojuma slāņi, restauratori gatavo apskatei to izteiksmīgākos fragmentus. Tiek paplašināta Lielās zāles skatuves daļa, lai uz tās var rīkot teātra izrādes un koncertus, būs jauns ekrāns un skaņu aparatūra, apkalpes tiltiņš. Tiks nomainīta elektroinstalācija, ierīkota ventilācijas sistēma un ugunsdzēsības signalizācija, radikāli pārveidots pagrabs, kur atradīsies jauna multifunkcionāla zāle. Ārpusē plānots nojaukt masīvo ēku, kur kādreiz izvietojās kinoteātris „Spartaks”, tā atbrīvojot skatu uz arhitektoniski vērtīgo ēkas frontonu. Pa kreisi no tā līdz ielas līnijai atradīsies kinoteātra kafejnīca, pa labi – piebūve, kuras funkcija vēl tiek precizēta. Invalīdu vajadzībām tiks ierīkots lifts.

„Kopš pērnā pavasara, kad uzsākām remonta un restaurācijas darbus, ir padarīts ļoti daudz”, atzīmēja A.Ameriks. „Kinoteātra ēka, kura pēdējoreiz tika remontēta pirms trīsdesmit gadiem, atradās ļoti sliktā tehniskā stāvoklī. Jumts tecēja, pārsegums bija sapuvis. Lielās zāles griestu gleznojums izdrupis, apmetuma kārta zem tā atslāņojusies un faktiski apdraudēja zāles apmeklētāju dzīvību, sienās plaisas, tehniskās telpas pārblīvētas ar sarūsējušām, sen nestrādājošām iekārtām, sienu flīzes izkritušas, kāpnes nodeldētas. Nu situācija ir mainījusies. Darāmā vēl ir ļoti daudz, bet šodien redzētais mani patīkami pārsteidza. Lielā zāle izskatās vienkārši fantastiski! Turklāt tas padarīts, nepārtraucot kinoteātra darbu kopumā. Šobrīd šajos darbos ieguldīti aptuveni 800 000 latu, vēl vajadzēs ap vienu miljonu. Protams, tā ir ļoti liela nauda. Taču ir lietas, uz kurām mēs nevaram taupīt. Mūsu izcilais kultūras mantojums, kurš turklāt pilda publisko funkciju un atrodas pašā Rīgas centrā, ir jāsaved tādā kārtībā, lai tas priecētu vēl daudzas rīdzinieku un pilsētas viesu paaudzes.”

Līdzekļi restaurācijai iegūti no privatizācijas procesa un pašvaldības uzņēmuma „Rīgas nami” saimnieciskās darbības. Kinoteātra ēka ieguldīta šā uzņēmuma pamatkapitālā.
 

Pēdējās ziņas

2008-02-20 Jāņa Kārkliņa debija N4 klasē labāka kā plānots
2008-02-20 Preses konference Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā
2008-02-20 Tekstilmākslinieces Ineses Jakobi personālizstāde Līvānos
2008-02-20 Horvātu sitaminstrumentālista Igora Lešnika meistarklases un koncerts
2008-02-20 Bērnu un jauniešu muzikālais teātris RīBēJa MuTe aicina uz izrādēm "Momo" un "Klase"
2008-02-20 Gadskārtējā tūrisma sapulce Talsos
2008-02-20 PA padome vērtēs ieguldījumus sanatorijā "Ķemeri"
2008-02-20 Vērtēs lietderību Latvijas dalībai starptautiskajā izstādē "World Expo 2010"
2008-02-20 Ventspilī plāno izveidot Ziemeļkurzemes Restaurācijas centru

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski