Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Vērtēs lietderību Latvijas dalībai starptautiskajā izstādē "World Expo 2010"

2008-02-20

Darba grupas, kas jāizveido līdz 3.martam, vadītājs būs Latvijas Institūta pārstāvis. Tās sastāvā tiks iekļauti Ārlietu ministrijas (ĀM), Ekonomikas ministrijas (EM), Finanšu ministrijas, Kultūras ministrijas, Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas, Satiksmes ministrijas, Vides ministrijas, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Tūrisma attīstības valsts aģentūras, Rīgas domes un biedrības "Latvijas Lielo pilsētu asociācija" pārstāvji.

Šodien valdības sēdē nolemts darba grupas sastāvā iekļaut arī Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariāta pārstāvi.

Darba grupai līdz šā gada 1.jūlijam būs jāiesniedz valdībai ziņojums par savu darbu un, ja nepieciešams, Ministru kabineta rīkojuma projekts par iespējamo Latvijas dalību "World Expo 2010".

2006.gada martā Ķīnas premjerministrs Veņs Dzjabao nosūtīja toreizējam Ministru prezidentam Aigaram Kalvītim (TP) vēstuli ar ielūgumu Latvijai piedalīties starptautiskajā izstādē "World Expo 2010", kas norisināsies no 2010.gada 1.maija līdz 31.oktobrim.

Izstādes devīze ir "Labāka pilsēta, labāka dzīve", un tās pamattēma būs tādas pilsētvides attīstība, kas veicina vides un attīstības saskaņu, kā arī harmoniskas cilvēka un dabas attiecības.

ĀM uzskata, ka šī izstādes pamattēma Latvijas situācijā būtu aplūkojama kontekstā ar Latvijas Institūta pērn uzsākto valsts zīmolvedības programmas izstrādi, kuras stratēģisko vadlīniju projekts kā vienu no iespējām paredz Latvijas ārējā komunikācijā izmantot Rīgas atpazīstamību kā līdzekli, lai piesaistītu lielāku starptautisku uzmanību Latvijai.

ĀM un EM uzskata, ka Latvijai būtu vairāki pozitīvi ieguvumi no dalības izstādē, jo "World Expo" uzskatāma par pasaulē nozīmīgāko starptautisko izstādi, galvenokārt valstu tēla veidošanas un popularizēšanas nolūkā.

Latvijai ir pozitīva pieredze, piedaloties 2000.gada "World Expo" Hannoverē, Vācijā. Toreiz Latvijas nacionālajā paviljonā viesojās trīs miljoni apmeklētāju. Ministrijas norāda, ka Latvijai būtu nepieciešams izmantot iespēju, lai popularizētu tās tēlu Āzijas reģionā, piedaloties izstādē Ķīnā, īpaši ņemot vērā to, ka Latvija nepiedalījās 2005.gada "World Expo" izstādē Japānā.

Ministrijas uzskata, ka dalība izstādē varētu būt viena no pirmajām iespējām prezentēt Latviju caur zīmolvedības programmas piedāvātajām idejām un aktivitātēm visplašākajai pasaules auditorijai koncentrētā veidā. Gatavošanās izstādei potenciāli būtu viens no centrālajiem zīmolvedības projektiem tuvāko divu gadu laikā, kas pavērtu iespējas attīstīt arī citus saistītus programmas īstenošanas projektus.

EM izteica priekšlikumu izvērtēt Latvijas dalību minētajā izstādē vienotā stendā ar Baltijas jūras reģiona valstīm, tādējādi piesaistot lielāku apmeklētāju uzmanību un ietaupot valsts budžeta līdzekļus. Tomēr Ziemeļvalstis ir pieņēmušas lēmumu neveidot kopēju stendu, kā tas bija "World Expo" 2005 Japānā.

Savukārt Lietuvas valdība 2006.gada 18.septembrī ir pieņēmusi pozitīvu lēmumu attiecībā uz dalību "World Expo 2010", saskaņā ar kuru ir izveidota darba grupa un izstrādāts dalības izstādē tematiskais plāns. 2008.gada sākumā paredzēts izsludināt konkursu Lietuvas dalības "World Expo 2010" projektam. 

Pēdējās ziņas

2008-02-20 Kinoteātra "Rīga" restaurācija noris veiksmīgi
2008-02-20 Jāņa Kārkliņa debija N4 klasē labāka kā plānots
2008-02-20 Preses konference Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā
2008-02-20 Tekstilmākslinieces Ineses Jakobi personālizstāde Līvānos
2008-02-20 Horvātu sitaminstrumentālista Igora Lešnika meistarklases un koncerts
2008-02-20 Bērnu un jauniešu muzikālais teātris RīBēJa MuTe aicina uz izrādēm "Momo" un "Klase"
2008-02-20 Gadskārtējā tūrisma sapulce Talsos
2008-02-20 PA padome vērtēs ieguldījumus sanatorijā "Ķemeri"
2008-02-20 Ventspilī plāno izveidot Ziemeļkurzemes Restaurācijas centru

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski