Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Noteiks kārtību nekustamo īpašumu izmantošanai izglītības, sporta un brīvā laika vajadzībām

2008-02-18

Pilsētas īpašuma un privatizācijas lietu komiteja šodien akceptēja Rīgas domes lēmuma projektu par nekustamo īpašumu izmantošanu pašvaldības izglītības, sporta un brīvā laika iestāžu darbības nodrošināšanai. Lēmuma projektā paredzēts noteikt, ka pašvaldībai piederošie nekustamie īpašumi, kuri atrodas Īpašuma departamenta valdījumā, kā arī nekustamie īpašumi, kurus Īpašuma departaments nomā no trešajām personām Izglītības, jaunatnes un sporta departamenta padotībā esošo iestāžu darbības nodrošināšanas vajadzībām, tiek nodoti šo iestāžu lietošanā ar nekustamo īpašumu lietošanas un apsaimniekošanas līgumu.

 

Izglītības, jaunatnes un sporta departaments un tā padotībā esošās izglītības, sporta un brīvā laika iestādes lieto 480 Īpašuma departamenta valdījumā esošas ēkas. Par minēto ēku lietošanu ir noslēgti trīs nekustamo īpašumu un apsaimniekošanas līgumi, kā arī divi nomas līgumi. Tādējādi rodas problēmas ar nekustamo īpašuma lietošanu, jo minēto izglītības iestāžu lietošanas tiesības nav apstiprinātas ar dokumentiem, kas nereti kavē līgumu noslēgšanu ar komunālo pakalpojumu sniedzējiem. Ņemot vērā Rīgas domes organizatorisko shēmu, kā arī iestāžu uzdevumus un funkcijas, Īpašuma departaments ir atbildīgs par pašvaldībai piederošā un piekrītošā nekustamā īpašuma racionālas un lietderīgas izmantošanas administrēšanu un realizē pasūtītāja funkcijas šo īpašumu renovācijas un rekonstrukcijas darbu izpildei. Savukārt Izglītības, jaunatnes un sporta departamentam un tā padotībā esošās izglītības, sporta un brīvā laika iestādēm šie nekustamie īpašumi nepieciešami pašvaldības autonomo funkciju realizēšanu izglītības, jaunatnes un sporta jomā. Līdz šim Rīgas domē nav noteikta kārtība, kādā tiek realizēta starpdepartamentu sadarbība minēto jautājumu risināšanai.

 

Pilsētas īpašuma un privatizācijas lietu komitejas priekšsēdētājs Andris Ameriks (LPP/LC), komentējot nepieciešamību pēc šādas kārtības noteikšanas, uzsvēra, ka situācijā, kad nav noteiktas nekustāmā īpašuma valdītāja un lietotāju tiesības, pienākumi un atbildība, var notikt nekontrolēta pašvaldībai piederošo un piekrītošo ēku izmantošana. „Izstrādājot regulējumu, ar kura palīdzību tiktu nodrošināta nekustamā īpašuma lietošanas un apsaimniekošanas tiesību un pienākumu sakārtošana starp Rīgas pašvaldības iestādēm un institūcijām, tiks vienkāršotas iekšējās procedūras, kā arī veicināta pašvaldības nekustamo īpašumu pārvaldīšanas sistēmas uzlabošana un ar to saistīto budžeta līdzekļu efektīvāka izmantošana. Tagad būs skaidrs, kurš par ko atbild un no kā var prasīt šo atbildību”, uzsvēra A.Ameriks.


 

Pēdējās ziņas

2008-02-18 Andris Ārgalis pieprasa atbrīvot no darba korupcijā apsūdzētos Pilsētas attīstības departamenta darbiniekus
2008-02-15 Jūrmalas pašvaldība apstiprina pilsētas tūrisma attīstības stratēģiju 2007. - 2018.gadam
2008-02-15 Dobeles rajona tūrisma speciālisti piedalīsies starptautiskā tūrisma gadatirgū Tallinā
2008-02-15 Atklāj Vecgulbenes muižas kompleksu
2008-02-15 Eiropas robežu pārvaldībai rosina izmantot jaunās tehnoloģijas un pastiprināt operatīvo koordināciju
2008-02-15 Pērn Latvijā visvairāk investējuši ziemeļvalstu un igauņu uzņēmēji
2008-02-14 Ielūgums uz Atvērto durvju nedēļu aviokompānijā airBaltic
2008-02-14 Rallija komanda "Skandi Auto Rally Team" atgriežas N4 klasē
2008-02-14 Meksikas noskaņas Līvānos, Latgales mākslas un amatniecības centrā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski