Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Jūrmalas pašvaldība apstiprina pilsētas tūrisma attīstības stratēģiju 2007. - 2018.gadam

2008-02-15

Tūrisma nozares attīstības stratēģiskie mērķi līdz 2018.gadam ir tūristu skaita pieaugums, tūrista skaita vienmērīgs palielinājums ārpus vasaras sezonas mēnešos, nakšņojuma skaita palielinājums Jūrmalas tūristu mītnēs, viena apmeklētāja pilsētā iztērētās naudas daudzuma pieaugums.

Jūrmalas pilsētas tūrisma attīstības stratēģijas ietvaros veicamie uzdevumi pēc to rakstura ir apkopoti četrās programmās: kūrorta attīstība, tūrisma mārketinga, tūrisma infrastruktūra, viesmīlības un izglītības veicināšana. Visas programmas ir veidotas pieciem gadiem un tās ietver konkrētus projektus.

Tūrisma attīstības stratēģija tika izstrādāta pielietojot Pasaules Bankas vietējās ekonomikas attīstības metodoloģiju. Tā sastāv no tūrisma nozares attīstības vīzijas, stratēģiskiem mērķiem, pamatojošiem dokumentiem, uzdevumiem stratēģisko mērķu sasniegšanai un atbilstošas programmas, kūrortu attīstības programmas līdz 2011.gadam, tūrisma mārketinga programmas līdz 2011.gadam, tūrisma infrastruktūras attīstības programmas līdz 2011.gadam un viesmīlības un izglītības veicināšanas programmas līdz 2011.gadam, kā arī no tūrisma resursu, aktivitāšu, attīstības galveno virzienu un tendenču analīzes.

Stratēģijā pieejamie dati ir analizēti pēdējo piecu gadu periodā, kā arī salīdzināti ar situāciju citās Latvijas lielajās pilsētās. Jūrmalas tūrisma resursu, aktivitāšu, attīstības galveno virzienu un tendenču analīzes rezultāts ir pilsētas tūrisma nozares stipro un vājo punktu, draudu un iespēju analīze gan kopumā, gan atsevišķi pa tūrisma veidiem.

Par tūrisma stratēģijas vispārējo ieviešanu, uzraudzību, novērtēšanu un pārskatīšanu atbildīga būs Jūrmalas pašvaldība, bet atsevišķu uzdevumu, projektu īstenošanā piedalīsies ne tikai Jūrmalas pilsētas dome, bet arī Jūrmalas uzņēmēji, citas pašvaldības, nevalstiskās organizācijas un valstiskās institūcijas.

Jūrmalas pilsētas tūrisma attīstības stratēģiju Jūrmalas pilsētas domes speciālisti izstrādāja sadarbībā ar SIA „Dea Baltika”, bet sadarbībā ar SIA „VSKB Vide” tika izstrādāts tūrisma attīstības stratēģijas „Stratēģiskā ietekme uz vidi” novērtējums.
 

Pēdējās ziņas

2008-02-15 Dobeles rajona tūrisma speciālisti piedalīsies starptautiskā tūrisma gadatirgū Tallinā
2008-02-15 Atklāj Vecgulbenes muižas kompleksu
2008-02-15 Eiropas robežu pārvaldībai rosina izmantot jaunās tehnoloģijas un pastiprināt operatīvo koordināciju
2008-02-15 Pērn Latvijā visvairāk investējuši ziemeļvalstu un igauņu uzņēmēji
2008-02-14 Ielūgums uz Atvērto durvju nedēļu aviokompānijā airBaltic
2008-02-14 Rallija komanda "Skandi Auto Rally Team" atgriežas N4 klasē
2008-02-14 Meksikas noskaņas Līvānos, Latgales mākslas un amatniecības centrā
2008-02-14 Izmaiņas 4. Starptautisko jauno komponistu meistarkursu Dundagā norisē
2008-02-14 Rīgas pašvaldība atbalstīs jauniešu hokeja komandas dalību Baltkrievijas čempionātā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski