Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Aicina pieteikties Latvijas aģentūras, kas vēlas uzņemt tūristus no Ķīnas

2008-02-13

EM reizi pusgadā sagatavo un iesniedz Ķīnas Nacionālajai tūrisma administrācijai atjaunotu sarakstu ar Latvijas ienākošā tūrisma komersantiem, kuri apliecinājuši šādu vēlmi.

2004.gada 12.februārī tika parakstīts Saprašanās memorands starp Ķīnas Nacionālo tūrisma administrāciju un Eiropas Kopienu (EK) par vīzu un saistītiem jautājumiem attiecībā uz tūristu grupām no Ķīnas - ADS (Approved Destination Status) līgums.

Saskaņā ar Ķīnas izejošā tūrisma politiku vietējie tūrisma operatori drīkst veidot grupu braucienus tikai uz tām valstīm, ar kurām ir noslēgts šāds līgums. Kopš Latvijas pievienošanās Šengenas zonai pagājušā gada 21.decembrī šis līgums ir kļuvis pilnībā piemērojams arī Latvijai.

Saskaņā ar līgumam klāt pievienoto Kopējo deklarāciju par ieviešanas jautājumiem visas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis tiek lūgtas nosūtīt Ķīnas Nacionālajai tūrisma administrācijai sarakstu ar ienākošā tūrisma aģentūrām un tūrisma operatoriem, kuri darbojas saskaņā ar attiecīgās valsts normatīvajiem aktiem.

Saraksts ir indikatīvs un to izmanto Ķīnas tūrisma aģentūras, meklējot sadarbības partnerus ES dalībvalstīs.

Sarakstā var tikt iekļautas tūrisma aģentūras, kas reģistrējušās Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) datubāzē saskaņā ar Ministru kabineta (MK) noteikumiem par tūrisma pakalpojumu sniedzēju datubāzi un ir reģistrējušas klienta iemaksātās naudas drošības garantiju apliecinošu dokumentu TAVA saskaņā ar MK noteikumiem par kompleksa tūrisma pakalpojuma sagatavošanas un īstenošanas kārtību, klientam sniedzamo informāciju un kompleksā tūrisma pakalpojuma sniedzēja un klienta tiesībām un pienākumiem.

Interesenti tiek aicināti pieteikties EM Ārējo ekonomisko attiecību un tirdzniecības politikas departamenta Tūrisma nodaļā līdz šā gada 18.februārim un izpildīt nepieciešamās formalitātes. 

Pēdējās ziņas

2008-02-13 Mērija Dž. Blaidža par laimi un sāpēm jaunajā albumā
2008-02-13 Pasažieru skaits Tallinas ostā janvārī palielinājies par 11,4%
2008-02-13 Populārākais "Tez Tour" tūristu galamērķis pērn - Turcija
2008-02-12 Ventspils Amatu māja apbur "BALTTOUR 2008" apmeklētājus
2008-02-12 Red Bull Crashed Ice - Toms Hartmanis gūst traumu, uzvar Mīka Jouhkimainens
2008-02-12 Liepājai daudzpusīgākais stends izstādē "Balttour 2008"
2008-02-12 Aspazijas mājā Dubultos atklās Andra Sīmaņa fotoizstādi "Noskaņu atspulgi"
2008-02-12 Maijā sāks cīņu pat tiesībām Latvijā 2014.gadā rīkot pasaules hokeja čempionātu
2008-02-12 Maijā sāks cīņu par tiesībām Latvijā 2014.gadā rīkot pasaules hokeja čempionātu

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski