Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Red Bull Crashed Ice - Toms Hartmanis gūst traumu, uzvar Mīka Jouhkimainens

2008-02-12

Kvalifikācijas sacensībās latvietis Toms Hartmanis, zaudējot 2,54 sekundes uzvarētājam, uzrādīja 22. labāko rezultātu, kas šo sacensību debitantam ir ļoti augsts sasniegums, jo sevišķi tik grūtā un bīstamā trasē, ka tajā, kas bija izveidota uz vienas no Davosas kalnu slēpošanas trasēm. Uzreiz pēc kvalifikācijas Hartmanis saņēma pirmo atzinību – viņš tika iekļauts labāko un pieredzējušāko sportistu sastāvā, lai piedalītos pirms sacensību foto sesijā.

Sacensību sešpadsmitdaļfinālā Tomam Hartmanim bija jācīnās ar trīs šveiciešiem, kuru vidū bija nedaudz ātrākais Romāns Mūlers un šveiciešu kalnu slēpošanas zvaigzne Bruno Kernens. Jau pašā startā Toms izmantoja sevis iepriekš izstrādāto taktiku – izrauties vadībā un neļaut nevienam sevi apsteigt. Šī taktika nostrādāja un Toms pārliecinoši uzvarēja, tādējādi nokļūstot astotdaļfinālā, kurā Tomam atkal nācās sacensties ar trīs šveiciešiem – Romānu Mūleru, Danielu Ardūseru un Adrianu Ogieru. Arī šajā braucienā Toms izmantoja iepriekš izstrādāto taktiku un tā strādāja – pirmajā trases ceturtdaļā Toms krietni atrāvās no tuvākajiem sekotājiem, taču pēc garās un 46 grādus slīpās taisnes, kurā ātrums pārsniedz pat 50 km/h, Toms nenoturēja līdzsvaru un krita. Sekojošajā deviņdesmit grādu līkumā Toms atsitās pret bortu un vairs nespēja piecelties, jo bija smagi satraumējis savu plecu, kas liedza turpināt cīņu Taču šī sporta veida pazinēji apgalvoja, ka Tomam bija visas iespējas nonākt vismaz pusfinālā.

Pēc sacensībām Toms Hartmanis atklāja: "Zinu, ka Latvijā nav daudz tādu sportistu, kuri būtu ar mieru piedalīties šādās sacensībās, taču es piekritu un, neskatoties uz gūto traumu, esmu sajūsmā par šīm sacensībām un atmosfēru, kas valda ap tām. Es nepārdzīvoju, ka ieguvu traumu, kas, iespējams, man liks atveseļoties vairākas nedēļas, jo traumas var iegūt arī paslīdot uz ielas, taču man bija iespēja piedalīties šādās sacensībās un aizstāvēt Latvijas vārdu, par ko esmu ļoti gandarīts. Nedaudz nepaveicās ar trasi, tā ir atzīta par bīstamāko trasi šo sacensību vēsturē, taču es nekad iepriekš nebūtu iedomājies, ka spēju ar slidām nobraukt pa tādu trasi, kuras slīpums vietām ir tik liels, ka slidošana vairāk līdzinās brīvam kritienam. Tas bija traki, bet man tas patika un sagādāja man adrenalīnu veselam gadam uz priekšu. Pavisam godīgi sakot, es ar lielāko prieku piedalīšos sekojošajās Red Bull Crashed Ice sacensībās, ja vien to man atļaus mana hokeja kluba "Rīga 2000" treneris Normunds Sējējs."

Red Bull Crashed Ice Davosas posmā desmit tūkstošu skatītāju acu priekšā spilgtu uzvaru izcīnīja soms Mīka Jouhkimainens, kurš lai arī pusfinālā bija otrais, finālā spēja apsteigt kanādieti Sebastianu Moriseti, čehu Lukasu Kolcu un kanādieti Luisu Filipu Dumoulinu.

Red Bull Crashed Ice sacensības Latvijā gatavojas demonstrēt televīzijas kanāls TV6.

Red Bull Crashed Ice
Starptautiskas slidošanas sacensības Red Bull Crashed Ice ir populāras un slavenas valstīs ar bagātu hokeja vēsturi. Tās radušās, sakombinējot hokeju, nobraucienu un borderkrosu, un ir uzskatāmas par ekstrēmākajām slidošanas sacensībām pasaulē. Kopš 2000. gada Red Bull Crashed Ice sacensības ir notikušas tādās hokeja lielvalstīs kā Zviedrija, Kanāda, Amerika, Krievija, Čehija, Somija, un tās pasaulē iemantojušas lielu popularitāti.

Vairāk informācijas iespējams atrast www.redbullcrashedice.ch

Pēdējās ziņas

2008-02-12 Ventspils Amatu māja apbur "BALTTOUR 2008" apmeklētājus
2008-02-12 Liepājai daudzpusīgākais stends izstādē "Balttour 2008"
2008-02-12 Aspazijas mājā Dubultos atklās Andra Sīmaņa fotoizstādi "Noskaņu atspulgi"
2008-02-12 Maijā sāks cīņu pat tiesībām Latvijā 2014.gadā rīkot pasaules hokeja čempionātu
2008-02-12 Maijā sāks cīņu par tiesībām Latvijā 2014.gadā rīkot pasaules hokeja čempionātu
2008-02-12 Laikraksts: Lētās lidmašīnu biļetes dzen bezcerībā Lietuvas autobusu satiksmes kompānijas
2008-02-12 Singapūrā atklāts pasaulē lielākais panorāmas ritenis
2008-02-12 Vecgulbenes muižas kompleksa atklāšanā plānojusi piedalīties kultūras ministre Demakova
2008-02-12 Siguldas tūrisma produkta "Siguldas Spieķis" veidošanai pieteikušies 25 uzņēmumi

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski