Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Izdots jauns tūrisma ceļvedis "Jelgava un Jelgavas rajons 2008"

2008-02-11

Jelgavas rajona padomē aģentūru LETA informēja, ka atšķirībā no iepriekšējiem gadiem šogad buklets ir biezāks, tajā ir vairāk objektu aprakstu, krāsainu fotogrāfiju, praktiskas informācijas tūristiem, kā arī pilsētas un rajona karte.

Informatīvais materiāls izdots arī krievu, angļu un vācu valodā un ir bez maksas pieejams Jelgavas rajona un pilsētas TIC, Pasta ielā 37, Jelgavas rajona padomes ēkas pirmajā stāvā.

Bukleta izdošanu finansē Jelgavas pilsētas dome un Jelgavas rajona padome.

Izvērtējot tūrisma nozares rādītājus pagājušajā gadā, secināts, ka apmeklētāju skaits Jelgavas pilsētas un rajona TIC ir nedaudz samazinājies, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem. Vēl arvien visvairāk apmeklētāju ieradušies no Vācijas - 27%, bet no Lietuvas un Igaunijas kopā - tikai 16,6%.

Veicot aptauju par tūrisma objektu apmeklējumu 2007.gadā, visapmeklētākais objekts Jelgavā ir bijis atpūtas un sporta komplekss "Zemgale" (boulings un ledus halle), bet rajonā - Ložmetējkalns un Ziemassvētku kauju muzejs. Ievērojamu skaitu apmeklētāju pulcina lielākie Jelgavas pasākumi - ledus skulptūru festivāls, Piena, maizes un medus svētki, kā arī pagājušajā gadā pirmo reizi notikušais Smilšu skulptūru festivāls.

TIC aicina uzņēmējus būt aktīvākiem sadarbībā ar pašvaldību un atsaucīgākiem informācijas sniegšanā - informēt par izmaiņām piedāvājumā, nogādāt centrā prezentācijas materiālus izplatīšanai tūristiem, iespēju robežās veikt apmeklētāju uzskaiti, kā arī vairāk domāt par savu pakalpojumu pielāgošanu pilsētas un rajona viesiem - tajā skaitā restorānu ēdienkaršu tulkošanu svešvalodās (angļu un krievu), personāla apkalpošanas un komunikācijas prasmju pilnveidošanu, bērniem draudzīgas vides veidošanu un citiem uzlabojumiem.

Jelgavas rajona un pilsētas TIC atgādina, ka Latvijas tēlu veido ne tikai Rīga, bet arī reģioni, novadi, pilsētas un pagasti, vietējie uzņēmēji un iedzīvotāji.
 

Pēdējās ziņas

2008-02-11 14. konkurss YAMAHA stipendija 2008
2008-02-11 Toms Hartmanis Red Bull Crashed Ice kvalifikācijā ieņem 22. vietu
2008-02-11 airBaltic janvārī pārvadā par 34% vairāk pasažieru nekā pērn
2008-02-11 Publiskotas drošības naudu iemaksājušās tūrisma firmas
2008-02-11 Tūrisma profesionāļi aicina Latviju veidot skandināvisku identitāti
2008-02-08 Kļūs zināmi multikulturālā centra arhitektoniskās vīzijas piedāvājumi
2008-02-08 Ziemeļu rajonā jau otrais un trešais zelta pāris
2008-02-08 Jūrmala – labākais Baltijas jūras kūrorts jau piekto gadu pēc kārtas
2008-02-08 Jūrmalas pilsētas dome izdevusi bukletu bērniem

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski