Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
  Pirmo reizi atjaunotajā Liepājas estrādē skanēs simfoniskās mūzikas koncerts    

Ziņas

"Metrum": Daļa Siguldas iedzīvotāji iestājas par apbūves paplašināšanu lauku teritorijās

2008-02-08

Kā pastāstīja SIA "Metrum" teritorijas plānotāja, projektu vadītāja Ilze Circene, daļa novada lauksaimniecības zemju īpašnieku, kuru saimniecības atrodas novada lauku teritorijā, vēlas, lai Siguldā jaunveidojamo zemes gabalu dalīšana tiktu pieļauta mazākās vienībās nekā plānotie pieci, 10 un 20 hektāri, kā rezultātā laukos varētu veidot blīvāku apbūvi.

Šāda zemes gabalu dalīšana ir pretrunā ar Siguldas novada attīstības programmu, kurā noteikts, ka laukos plānojami plaši areāli, neveidojot jaunu, blīvu apbūvi ārpus esošajām apdzīvotajām vietām.

Izstrādātajā Siguldas novada teritorijas plānojuma pirmajā redakcijā ir konkretizētas Siguldas pilsētas un novada ciemu robežas, tādējādi panākot, lai laukos neveidotos nepamatotas urbānas izpausmes ar blīvu apbūvi. Siguldas pilsētā jaunais plānojums paredz līdzšinējo robežu paplašināšanu un jaunu mazstāvu dzīvojamo rajonu attīstību Vidzemes šosejas labajā pusē.

Ārpus pilsētas jauna pilsētas tipa dzīvojamā apbūve galvenokārt paredzēta esošajās apdzīvotajās vietās Morē un Jūdažos, nosakot šo ciemu robežas.

Novada lauku teritorijā plānojums paredz saglabāt vēsturiski raksturīgos dzīvesvietas principus, izceļot novada ainaviskās un kultūrvēsturiskās vērtības. Pamatojums tam ir Siguldas novada attīstības programmā uzstādītie mērķi, kas Siguldai un tās lauku apkaimei paredz attīstīties kā atpūtas, sporta, tūrisma, kultūras un izglītības centram.

Otra iebilde izskan no īpašniekiem, uz kuru zemes pilsētā jaunajā plānojumā daļēji paredzētas zaļumu teritorijas. Tā kā Sigulda vēsturiski iezīmējas ar vasarnīcu apbūvi un raksturīgiem, plašiem dārziem, jaunie teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi pilsētā paredz vēsturisko apzaļumošanas principu saglabāšanu un pārnešanu arī jaunajās dzīvojamās apbūves teritorijās, pastāstīja Circene.

Sabiedriskā apspriešana ilgs līdz 19.februārim. Teritorijas plānojums noteiks teritorijas plānoto jeb atļauto izmantošanu un ierobežojumus Siguldas novadā līdz 2019.gadam.

Kā ziņots, pagaidām no iedzīvotājiem ir saņemti 33 iesniegumi.

 

Pēdējās ziņas

2008-02-08 Kļūs zināmi multikulturālā centra arhitektoniskās vīzijas piedāvājumi
2008-02-08 Ziemeļu rajonā jau otrais un trešais zelta pāris
2008-02-08 Jūrmala – labākais Baltijas jūras kūrorts jau piekto gadu pēc kārtas
2008-02-08 Jūrmalas pilsētas dome izdevusi bukletu bērniem
2008-02-08 Liepāja piedalās izstādē Hamburgā
2008-02-08 "Rīgas satiksme" lūdz pašvaldības policijas atbalstu cīņai ar tramvaju demolētājiem
2008-02-08 Lūgs atbalstīt konkursu "Jaunās zvaigznes"
2008-02-08 Pašvaldības policija uzsākusi pastiprināti patrulēt vietās, kur uzturas personas, kas nodarbojas ar prostitūciju
2008-02-08 "Liepājas iela" starptautiskajā tūrisma izstādē "Balttour 2008"

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski