Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

"Metrum": Daļa Siguldas iedzīvotāji iestājas par apbūves paplašināšanu lauku teritorijās

2008-02-08

Kā pastāstīja SIA "Metrum" teritorijas plānotāja, projektu vadītāja Ilze Circene, daļa novada lauksaimniecības zemju īpašnieku, kuru saimniecības atrodas novada lauku teritorijā, vēlas, lai Siguldā jaunveidojamo zemes gabalu dalīšana tiktu pieļauta mazākās vienībās nekā plānotie pieci, 10 un 20 hektāri, kā rezultātā laukos varētu veidot blīvāku apbūvi.

Šāda zemes gabalu dalīšana ir pretrunā ar Siguldas novada attīstības programmu, kurā noteikts, ka laukos plānojami plaši areāli, neveidojot jaunu, blīvu apbūvi ārpus esošajām apdzīvotajām vietām.

Izstrādātajā Siguldas novada teritorijas plānojuma pirmajā redakcijā ir konkretizētas Siguldas pilsētas un novada ciemu robežas, tādējādi panākot, lai laukos neveidotos nepamatotas urbānas izpausmes ar blīvu apbūvi. Siguldas pilsētā jaunais plānojums paredz līdzšinējo robežu paplašināšanu un jaunu mazstāvu dzīvojamo rajonu attīstību Vidzemes šosejas labajā pusē.

Ārpus pilsētas jauna pilsētas tipa dzīvojamā apbūve galvenokārt paredzēta esošajās apdzīvotajās vietās Morē un Jūdažos, nosakot šo ciemu robežas.

Novada lauku teritorijā plānojums paredz saglabāt vēsturiski raksturīgos dzīvesvietas principus, izceļot novada ainaviskās un kultūrvēsturiskās vērtības. Pamatojums tam ir Siguldas novada attīstības programmā uzstādītie mērķi, kas Siguldai un tās lauku apkaimei paredz attīstīties kā atpūtas, sporta, tūrisma, kultūras un izglītības centram.

Otra iebilde izskan no īpašniekiem, uz kuru zemes pilsētā jaunajā plānojumā daļēji paredzētas zaļumu teritorijas. Tā kā Sigulda vēsturiski iezīmējas ar vasarnīcu apbūvi un raksturīgiem, plašiem dārziem, jaunie teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi pilsētā paredz vēsturisko apzaļumošanas principu saglabāšanu un pārnešanu arī jaunajās dzīvojamās apbūves teritorijās, pastāstīja Circene.

Sabiedriskā apspriešana ilgs līdz 19.februārim. Teritorijas plānojums noteiks teritorijas plānoto jeb atļauto izmantošanu un ierobežojumus Siguldas novadā līdz 2019.gadam.

Kā ziņots, pagaidām no iedzīvotājiem ir saņemti 33 iesniegumi.

 

Pēdējās ziņas

2008-02-08 "easyJet" apgrozījums palielinājies par 14,1%
2008-02-08 "easyJet" atver bāzi
2008-02-08 Limbažu rajons izstādē "Balttour 2008" uzsvērs savas lībiskās saknes
2008-02-08 Eksperts: Latvijas neiekļaušana ASV bezvīzu programmā nav nedraudzīgs solis
2008-02-08 Ārlietu ministrs cer, ka Latvija panāks Čehiju un Igauniju bezvīzu režīma ieviešanā ar ASV
2008-02-08 Informēs par tūrisma iespējām Čehijā
2008-02-08 Siguldas novads tūrisma izstādē "Balttour 2008" prezentēs "Skotu kalniešu spēles"
2008-02-08 Sākas tūrisma gadatirgus "Balttour 2008"
2008-02-08 Aicina ieteikt velosipēdu novietošanas vietas pilsētā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski