Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Eksperts: Latvijas neiekļaušana ASV bezvīzu programmā nav nedraudzīgs solis

2008-02-08

Lejiņš aģentūrai LETA sacīja, ka ASV solis izskaidrojams ar to, ka Igaunija pilda ASV noteiktos kritērijus, lai pievienotos ASV bezvīzu programmai, bet Latvija ir aizņemta ar citu problēmu risināšanu. "Latvija pati vien ir vainīga," piebilda eksperts.

Kā ziņots, sagaidāms, ka tūristi un uzņēmēji no Čehijas, Grieķijas un Igaunijas, sākot ar šī gada nogali, uz ASV varēs ceļot bez vīzām, trešdien paziņoja augsta ranga ASV Iekšzemes drošības ministrijas amatpersona. Vienlaikus Latvijai uz to tuvākajā laikā cerību nav.

Austrumeiropas valstis, kas kļuvušas par vieniem no uzticamākajiem Vašingtonas sabiedrotajiem, jau sen žēlojas, ka atšķirībā no citām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm to pilsoņiem ASV apmeklējumam joprojām nepieciešamas vīzas. Līdz šim tikai Slovēnijas pilsoņi ieguvuši tiesības doties uz ASV bez vīzām.

Trešdienas paziņojums ir trieciens Slovākijas, Polijas, Ungārijas, Lietuvas, Latvijas, Rumānijas un Bulgārijas cerībām arī iekļauties vīzu atvieglojumu programmā.

Nesen ASV Kongress apstiprināja likumprojektu, kas mainīja līdzšinējos bezvīzu ceļošanas nosacījumus, paverot jaunajām ES dalībvalstīm iespējas pievienoties vīzu atvieglojumu programmai, bet vienlaikus nosakot stingrāku kārtību to valstu pilsoņiem, kas jau tagad bauda atvieglojumus.

Latvijas ārlietu ministrs Māris Riekstiņš (TP) atzīst, ka Čehijas, Grieķijas un Igaunijas iedzīvotāji uz ASV varēs ceļot bez vīzām, jo šīm valstīm ar ASV prasību izpildīšanu veicas labāk nekā Latvijai, Lietuvai, Polijai un Slovākijai, iepriekš ziņoja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma". Tomēr arī Latvija sasniegusi progresu šo prasību izpildē un samazinājies ASV vīzu atteikumu skaits.

Ministru prezidents Ivars Godmanis (LPP/LC) šodien pauda cerību, ka arī Latvija būs to valstu vidū, kas varēs pievienoties ASV bezvīzu programmai.

Nākamo novērtējumu par Latviju ASV atbildīgie dienesti sniegs martā.


 

Pēdējās ziņas

2008-02-08 "easyJet" apgrozījums palielinājies par 14,1%
2008-02-08 "easyJet" atver bāzi
2008-02-08 Limbažu rajons izstādē "Balttour 2008" uzsvērs savas lībiskās saknes
2008-02-08 Ārlietu ministrs cer, ka Latvija panāks Čehiju un Igauniju bezvīzu režīma ieviešanā ar ASV
2008-02-08 Informēs par tūrisma iespējām Čehijā
2008-02-08 Siguldas novads tūrisma izstādē "Balttour 2008" prezentēs "Skotu kalniešu spēles"
2008-02-08 Sākas tūrisma gadatirgus "Balttour 2008"
2008-02-08 "Metrum": Daļa Siguldas iedzīvotāji iestājas par apbūves paplašināšanu lauku teritorijās
2008-02-08 Aicina ieteikt velosipēdu novietošanas vietas pilsētā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski