Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Alūksnē piektdien viesosies Barikāžu muzeja muzeobuss

2008-02-07

Šo apbalvojumu saņemt aicināti 149 alūksnieši, kas bija aculiecinieki 1991. gada janvāra notikumiem Rīgā. To barikāžu dalībnieku vietā, kam piemiņas zīme piešķirta pēc nāves, apbalvojumu saņems viņu piederīgie.

1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīme ir Latvijas Republikas valsts apbalvojums un to piešķir barikāžu dalībniekiem par 1991. gada janvārī un augustā parādīto drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, par ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā, kā arī tām personām, kuras morāli un materiāli atbalstīja 1991. gada barikāžu dalībniekus.

Šajā dienā Alūksnē viesosies arī 1991. gada barikāžu muzeja muzeobuss. Muzeja direktora vietniece Aija Grīnvalde pastāstīja, ka no pulksten 10 līdz 12 muzeobuss atradīsies pie Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas, vēlāk tas dosies uz Alūksnes vidusskolu. No pulksten 15 līdz aptuveni 16.30 muzeobuss atradīsies Ojāra Vācieša ielā pretim kafejnīcai „Altiņš”, savukārt līdz pulksten 18.30 tas būs pie Alūksnes tautas nama. Visās minētajās vietās muzeobusu apmeklēt aicināts ikviens cilvēks, kas vēlas uzzināt sev interesējošas lietas. Barikāžu muzeja darbinieki pieņems arī to barikāžu dalībnieku iesniegumus, kuri vēl nav apbalvoti ar piemiņas zīmi.

- Barikāžu muzeja muzeobuss sāka darbu pagājušajā gadā, lai gan ideja par tāda izveidošanu radās pirms vairākiem gadiem. Muzeobuss ir ierīkots „Ikarus” autobusā. Tas savā ziņā ir kā simbols, jo barikāžu laikā šādi autobusi atradās Rīgas ielās. Muzeobusa darbības mērķis ir popularizēt neaizmirst 1991. gada barikādes kā Latvijas neatkarības atgūšanas kulminācijas brīdi. No ārpuses autobuss ir noformēts ar 1991. gada janvāra barikāžu notikumu fotogrāfijām. Autobusā, protams, nevaram pārvadāt plašas ekspozīcijas, tādēļ te barikāžu laika liecības skatāmas fotogrāfijās, hronikā, videoierakstos. Muzeobusā divos ekrānos demonstrē filmas – Jura Podnieka studijas uzņemto „Mūsu barikāžu laiks” un Jura Kulakova un Normunda Beļska kantāti „Vēstules uz bruģa” vai barikāžu laika dokumentālos kadrus, - par muzeobusa darbību stāsta Aija Grīnvalde.

Līdz šim barikāžu muzeja autobuss pārsvarā bijis pieejams rīdziniekiem dažādos ar Latvijas neatkarības atgūšanu saistītos datumos. Pērn muzeobuss devies pirmajā tālajā izbraukumā pie Saldus pilsētas iedzīvotājiem. Autobuss muzeja vajadzībām iegādāts no uzņēmuma „Rīgas satiksme”, kur tas arī atrodas laikā, kad nepiedalās atceres pasākumos.

Muzeobusa apmeklējums ir bezmaksas, bet barikāžu muzeja darbinieki būtu priecīgi, ja atrastos kāds atsaucīgs alūksnietis, kas ziedotu līdzekļus degvielas iegādei autobusa braucienam uz Alūksni.


 

Pēdējās ziņas

2008-02-07 Ventspils piedalās Hamburgas tūrisma gadatirgū
2008-02-07 Tūrisma izstādē "Balttour" Alūksnes stendā sagaidīs pārsteigumi
2008-02-07 Par maksas pakalpojumiem dzimtsarakstu nodaļās
2008-02-07 Kuldīgā sāk izdot informatīvu bukletu sēriju "Kuldīga - īstu vērtību pilsēta"
2008-02-07 Siguldā notiks novada teritorijas plānojuma pirmās redakcijas sabiedriskās apspriešanas sanāksme
2008-02-07 Informēs par tūrisma prezentācijas pasākuma "Buy Latvia. Buy the Baltics" rezultātiem
2008-02-07 Čehijas, Grieķijas un Igaunijas pilsoņi gada beigās, iespējams, varēs ceļot uz ASV bez vīzām
2008-02-07 Izstādē "Balttour 2008" Latgales stendā būs ierīkota stilizēta večerinku vieta
2008-02-07 Pagājušajā gadā samazinājusies SAS peļņa

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski