Bukletā, kas līdz nedēļas nogalei tiks izplatīts kuldīdzniekiem visā pilsētā, vienviet apkopota informācija par populārākajiem apskates objektiem, kurus iedzīvotāji ieteikuši 2007.gada vasarā Kuldīgas domes veiktajā aptaujā par Kuldīgas vecpilsētu Ventas senlejā.
Pirmā izdevuma ideja ir iepazīstināt ar vispopulārākajiem Kuldīgas apskates objektiem - masīvo velvju tiltu, Ventas rumbu, Mārtiņsalu, Pils sarga mājiņu, Kuldīgas novada muzeju, Rumbas kiosku, Pilsdzirnavām, unikālo viduslaiku vēsturisko centru ap Alekšupīti, Alekšupītes ūdenskritumu, veco un jauno rātsnamu, vecāko koka ēku, Stefenhāgena namu un viesnīcu "Metropole").
Bukletā minēti projekti, ko Kuldīgas dome īstenos, lai restaurētu un labiekārtotu populārākos apskates objektus. 2007.gadā sāktā masīvā velvju tilta restaurācija un 2008.gadā plānota Ventas kreisā krasta labiekārtošana, kam piesaistīts Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējums, 2008.-2009. gadā plānots projekts "Kuldīgas novada muzeja restaurācija un koka arhitektūras amatnieku darbnīcas izveide", kam piesaistīts Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta nauda.
Brošūrā ietverts arī konkurss "Vai pazīsti Kuldīgu?", kurā iedzīvotāji aicināti nosaukt attēlā redzamās vecpilsētas ielas, minot vērtīgāko vai interesantāko šajās ielās.
Bukletu sērijā "Kuldīga – īstu vērtību pilsēta" iecerēti izdevumi par Kuldīgas baznīcām, tiltiem un tiltiņiem, vējrāžiem un ēku koka detaļām, dabu un notikumiem, kas Kuldīgas vecpilsētu dara tik atšķirīgu no citām pilsētām, kā arī par to, kā unikālās vērtības saglabāt un prasmīgi atjaunot.
Kuldīgas domei mērķtiecīgi darbojoties, 2004.gadā Kuldīgas vecpilsēta Ventas senlejā iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma priekšsarakstā un tālākais mērķis ir iekļaut to Pasaules mantojuma pamatsarakstā. 2007.gadā Kuldīga saņēmusi Eiropas Komisijas EDEN balvu un atzīta par izcilāko Eiropas tūristu galamērķi.
Kuldīgas domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa uzsver, ka pašvaldībai jāgādā, lai šie centieni būtu saprotami un pieņemami kuldīdzniekiem, jo vecpilsētu īpašu padara ne vien tās autentiskums, bet arī vietai piederīgi rosīgi cilvēki, kas apzinās un izprot savas pilsētas unikalitāti.