Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Ar tūrisma nozares profesionāļiem diskutēs par valsts zīmolvedības stratēģijas izstrādi

2008-02-06

LI norāda, ka tūrisms ir viena no valsts reputācijas veidošanā svarīgākajām nozarēm, tādēļ diskusija būs veltīta nozares iespējām un gatavībai iekļauties gan valsts ilgtermiņa stratēģijā, gan valsts ārējā komunikācijā.

LETA jau ziņoja, ka Latvijas zīmolvedības programmas izstrādes procesā tiks rīkotas diskusijas ar iesaistītajām nozarēm.

LI organizēs arī darba grupas, kuru uzdevums būs noteikt vadlīnijas zīmolvedības programmai. Kā vadlīnijas tiks apskatītas nepieciešamās izmaiņas Latvijas politikā un likumdošanā, lai attīstītu tās nozares, kuras zīmolvedības stratēģijā ir noteiktas kā svarīgākās konkurētspējīgas identitātes radīšanai.

Tiks apskatītas arī nepieciešamās starptautiska līmeņa aktivitātes ārējai komunikācijai zīmolvedības kontekstā. Tāpat tiks spriests par programmas budžetu, ieviešanas mehānismiem un atbildības sadali.

Kā ziņots, stratēģijas izstrādes gaitā pēc LI pasūtījuma pētījumu par Latvijas zīmolvedību veica arī konsultants no Lielbritānijas Saimons Anholts. Viņš ieteica Latvijas zīmolvedības stratēģiju koncentrēt uz Rīgas tēla popularizēšanu.

Anholts, lai uzlabotu Latvijas konkurētspējīgo identitāti, ieteica veidot Rīgas kā jaunās ziemeļu zvaigznes veicināšanas kampaņu, kuras pamatā būtu jauni būtiski ieguldījumi un politikas stimuli tādās jomās kā kultūra, dizains, tehnoloģijas, vide, kā arī atpūtas un biznesa tūrisms.

Saskaņā ar pētījumu pārējās Latvijas daļas tēlu nevajadzētu intensīvi veicināt, bet gan uzskatīt par zaļo "enerģijas avotu", kas saista Rīgu un latviešus ar dabu, nodrošinot garīgo veselību, sapratni un enerģiju.

Anholts iepriekš atzina, ka Latvijas tēls pasaulē ir viens no vissliktākajiem, ar kādu viņam nācies saskarties. Savukārt Rīgas zīmols ir daudz labāks nekā Latvijai, un mūsu valstij vajadzētu to izmantot. 

Pēdējās ziņas

2008-02-06 Polijā atklās Latvijas ekonomisko pārstāvniecību
2008-02-06 Alūksnes mērs izstādē "Balttour" iejutīsies mācītāja un Bībeles tulkotāja Ernsta Glika tēlā
2008-02-06 Valdība atbalsta ES nolīgumu ar ASV par aviokompāniju pasažieru datu apstrādi
2008-02-06 Izdots jauns ceļvedis tūristiem "Dobeles rajons"
2008-02-06 Druskininkos būvēs unikālu ziemas sporta kompleksu
2008-02-06 Latvija ar Baltkrieviju nodrošinās vienlīdzīgu vīzu izsniegšanu
2008-02-06 "Finnair" atgriežas pie peļņas gūšanas
2008-02-06 Valmieras muzejā pagājušogad viesojušies par 5600 apmeklētājiem vairāk nekā gadu iepriekš
2008-02-06 Mežaparka rotaļu un aktīvo atpūtas pilsētiņu veidos ''Fixman'' un ''Lapset Group Oy'' apvienība

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski