Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Pieņem noteikumu grozījumus, kas atvieglos

2008-02-06

Šengenas līguma dalībvalstu starpā pastāv prakse, ka viena dalībvalsts Šengenas vīzu izsniegšanā pārstāv citu vietās, kur tai nav savu diplomātisko vai konsulāro pārstāvniecību.

Kā aģentūrai LETA paskaidroja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Diana Bogdanova, pamatojoties uz šodien valdībā apstiprināto kārtību, Latviju turpmāk Šengenas vīzu izsniegšanā saskaņā ar Ārlietu ministrijas panākto vienošanos būs tiesīgas pārstāvēt Vācija, Ungārija un Francija. Tas nozīmē, ka Latvijas pārstāvniecība Šengenas vīzu izsniegšanā turpmāk tiks nodrošināta arī tajās valstīs, kurās nav Latvijas, bet ir Vācijas, Ungārijas vai Francijas pārstāvniecības.

Minēto valstu diplomātisko vai konsulāro pārstāvniecību amatpersonām tiks arī nodrošināta pieeja vienotās vīzu informācijas sistēmas sadaļai, kurā iespējams apskatīt noteiktus datus par apstiprinātajiem ielūgumiem.

Ievērojot to, ka Eiropas Savienībā nav noteiktas vienota parauga ielūguma formas, bija nepieciešams rast risinājumu, lai tās dalībvalstis, kuras pārstāvēs Latviju Šengenas vīzu izsniegšanā, kā vienu no pamatdokumentiem vīzas pieprasīšanai varētu izmantot PMLP apstiprinātu ielūgumu, pastāstīja Bogdanova.

Turklāt šādos gadījumos, kad vīza tiks noformēta Latviju pārstāvošā Šengenas līguma dalībvalsts pārstāvniecībā, būs iespējams saņemt izdrukātu ielūgumu ne tikai latviešu, bet arī angļu valodā. Šāda iespēja ir būtiska gadījumos, kad Latviju pārstāvošā valsts vēlēsies saņemt ielūgumu tieši no uzaicinātāja, nevis apskatīt šo informāciju tiešsaistē.

Lai pilnībā ieviestu Šengenas līguma prasības, šodien valdībā apstiprinātajos noteikumu grozījumos ir iekļauta arī norma par ielūguma neapstiprināšanu vai apstiprināta ielūguma atcelšanu tiem ārzemniekiem, kuru dati ir iekļauti Šengenas informācijas sistēmā nolūkā atteikt ieceļošanu. 

Pēdējās ziņas

2008-02-06 Polijā atklās Latvijas ekonomisko pārstāvniecību
2008-02-06 Alūksnes mērs izstādē "Balttour" iejutīsies mācītāja un Bībeles tulkotāja Ernsta Glika tēlā
2008-02-06 Valdība atbalsta ES nolīgumu ar ASV par aviokompāniju pasažieru datu apstrādi
2008-02-06 Izdots jauns ceļvedis tūristiem "Dobeles rajons"
2008-02-06 Druskininkos būvēs unikālu ziemas sporta kompleksu
2008-02-06 Latvija ar Baltkrieviju nodrošinās vienlīdzīgu vīzu izsniegšanu
2008-02-06 "Finnair" atgriežas pie peļņas gūšanas
2008-02-06 Valmieras muzejā pagājušogad viesojušies par 5600 apmeklētājiem vairāk nekā gadu iepriekš
2008-02-06 Mežaparka rotaļu un aktīvo atpūtas pilsētiņu veidos ''Fixman'' un ''Lapset Group Oy'' apvienība

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski