Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Valdība atbalsta ES nolīgumu ar ASV par aviokompāniju pasažieru datu apstrādi

2008-02-06

Līdz ar to, ja likumprojekts tiks pieņemts Saeimā, ES pienākums būs nodrošināt, ka gaisa pārvadātāji, kas veic pasažieru lidojumus starptautiskajos gaisa pārvadājumos uz vai no ASV, dara ASV Iekšzemes drošības departamentam pieejamu savās rezervācijas sistēmās iekļauto pasažieru datu reģistra informāciju.

Lai gan Latvijas aviokompānijas tiešos lidojumus uz ASV neveic, pasažieru pārvadājumus no Latvijas uz ASV veic Uzbekistānas aviokompānija "Uzbekistan Airways", tāpēc pasažieru datu reģistra nolīgumu nepieciešams apstiprināt arī Latvijā, aģentūrai LETA iepriekš paskaidroja IeM Preses un sabiedrisko attiecību departamenta Preses centra vadītāja Laura Karnīte.

Saskaņā ar Satversmi visiem starptautiskajiem līgumiem, kuri nokārto likumdošanas ceļā izšķiramus jautājumus, nepieciešama Saeimas apstiprināšana.

Lai gan pasažieru datu reģistra nolīguma puses ir ES un ASV, līdz ar Latvijas iestāšanos ES arī tie līgumi, kas slēgti ne ES ekskluzīvās kompetences ietvaros un kas skar likumdošanas ceļā izšķiramus jautājumus, būtu uzskatāmi par starptautiskiem līgumiem, atsaucoties uz Satversmi, iepriekš informēja Karnīte.

Tā kā pasažieru datu reģistra nolīgums noteic datu nodošanu ASV, kuras datu apstrādes principi atšķiras no ES datu apstrādes principiem un personu datu apstrāde skar Satversmes 96.pantā noteiktās personas tiesības uz privāto dzīvi, bet saskaņā ar Satversmes 116.pantu personas tiesības uz privāto dzīvi var ierobežot vienīgi uz likuma pamata, tad pasažieru datu reģistra līgums ir ratificējams Saeimā.
 

Pēdējās ziņas

2008-02-06 Polijā atklās Latvijas ekonomisko pārstāvniecību
2008-02-06 Alūksnes mērs izstādē "Balttour" iejutīsies mācītāja un Bībeles tulkotāja Ernsta Glika tēlā
2008-02-06 Izdots jauns ceļvedis tūristiem "Dobeles rajons"
2008-02-06 Druskininkos būvēs unikālu ziemas sporta kompleksu
2008-02-06 Latvija ar Baltkrieviju nodrošinās vienlīdzīgu vīzu izsniegšanu
2008-02-06 "Finnair" atgriežas pie peļņas gūšanas
2008-02-06 Valmieras muzejā pagājušogad viesojušies par 5600 apmeklētājiem vairāk nekā gadu iepriekš
2008-02-06 Mežaparka rotaļu un aktīvo atpūtas pilsētiņu veidos ''Fixman'' un ''Lapset Group Oy'' apvienība
2008-02-06 Sarkozī pāris uzvar tiesā pret "Ryanair"

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski