Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Hokejists Toms Hartmanis pārstāvēs Latviju Red Bull Crashed Ice Davosā

2008-02-05

Toms Hartmanis ir divdesmit gadus jauns hokeja uzbrucējs, kurš hokeju spēlē kopš divpadsmit gadu vecuma. Līdz šim Toms ir spēlējis U18 un U20 Latvijas junioru izlasēs, kā arī Zviedrijas junioru elites hokeja klubos "Stocksunds IF" un "Almtuna IS". Šobrīd viņš nacionālajā hokeja premjerlīgā pārstāv hokeja klubu "Rīga 2000". Toms Hartmanis nekad iepriekš nav piedalījies ne Red Bull Crashed Ice, ne līdzīgās sacensībās, taču, saņemot Red Bull uzaicinājumu, atzina, ka ir sekojis līdzi Red Bull Crashed Ice sacensību notikumiem un vienmēr ir vēlējies pārbaudīt arī savus spēkus šāda veida sacensībās.

Latviešu hokejistam Tomam Hartmanim Davosā būs jāsacenšas ar labākajiem Šveices slidotājiem un vairāk kā divdesmit citu valstu slidotājiem. Šveices nacionālajā atlasē  noskaidrojās, ka sīvākie šveiciešu konkurenti būs Adrians Ogiers, Olivers Gurtners, Domeniks Džakuets un Romāns Mūlers. Taču bez jau minētajiem šveiciešiem dalībniekiem nāksies sacensties arī ar teju vai divdesmit Red Bull uzaicinātiem Šveices hokeja spēlētājiem. Davosā uz starta stāsies arī tādas Red Bull Crashed Ice zvaigznes kā seškārtējais šo sacensību uzvarētājs, zviedrs Džaspers Felders, Helsinku sacensību trešās vietas ieguvējs, soms Mīka  Jouhkimainens, un šī gada Kvebekas sacensību otrās un trešās vietas ieguvēji, kanādieši Luiss Filipe Dumolins un Sebastians Morisete.

Šveicē Red Bull Crashed Ice sacensības šogad notiks pirmo reizi, un tajās par uzvaru, kā arī vienpadsmit tūkstošu ASV dolāru lielo balvu fondu cīnīsies vairāk kā simts slidotāji. Priekšsacīkstēs tiks atlasīti tikai 64 labākie slidotāji, kuri varēs stāties uz ledus trases starta arī sacensību dienā.

Četrsimts metrus garā sacensību trase ar vidējo kritumu 13%, kalniņiem, tramplīniem un asiem līkumiem ir ierīkota uz vienas no Davosas slēpošanas trasēm. Trases veidotāji uzskata, ka tajā labāko slidotāju ātrums pārsniegs 50 km/h, kas ir visai nervus kutinoši, jo vienlaikus starts tiek dots četriem slidotājiem, un uzvar tikai tas, kurš finišā nonāk visātrāk.

Red Bull Crashed Ice
Starptautiskas slidošanas sacensības Red Bull Crashed Ice ir populāras un slavenas valstīs ar bagātu hokeja vēsturi. Tās radušās, sakombinējot hokeju, nobraucienu un borderkrosu, un ir uzskatāmas par ekstrēmākajām slidošanas sacensībām pasaulē. Kopš 2000. gada Red Bull Crashed Ice sacensības ir notikušas tādās hokeja lielvalstīs kā Zviedrija, Kanāda, Amerika, Krievija, Čehija, Somija, un tās pasaulē iemantojušas lielu popularitāti.

Vairāk informācijas iespējams atrast www.redbullcrashedice.ch
 

Pēdējās ziņas

2008-02-05 Jūrmala gatavojas tūrisma izstādei "BALTTOUR 2008"
2008-02-05 Grupai "Butter In Fly" jauna dziesma "Par Daudz Par Maz"
2008-02-05
2008-02-05 Ventspilī strauji audzis ārvalstu tūristu skaits
2008-02-05 Tūrisma izstādē „Balttour” Alūksnes stendā sagaidīs pārsteigumi
2008-02-05 2008.gada janvārī lidostu “Rīga” izmantojuši vairāk nekā 230 000 pasažieru
2008-02-05 Atklāj jaunās Ventspils Tūrisma informācijas centra telpas
2008-02-05 Nacionālajā bibliotēkā atklās izstādi "Pasaules apceļotājiem"
2008-02-05 Polijā atklās Latvijas ekonomisko pārstāvniecību

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski