Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Polijā atklās Latvijas ekonomisko pārstāvniecību

2008-02-05

Pārstāvniecība Polijā sniegs tiešu atbalstu Latvijas uzņēmējiem, apgūstot tirgu ar vairāk nekā 38 miljoniem iedzīvotāju.

Pārstāvniecības vadītājs Polijā būs Rolands Lielbriedis. Pirms tam viņš strādājis par komercdirektoru būvmateriālu ražotājā SIA "Tenax".

Jaunizveidoto pārstāvniecību Polijas galvaspilsētā Varšavā oficiāli atklās Zatlers. Svinīgajā ceremonijā kopā ar Valsts prezidentu piedalīsies arī Latvijas vēstnieks Polijā Alberts Sarkanis, LIAA direktors Andris Ozols un Polijas uzņēmēji.

Pārstāvniecības ir nozīmīgs instruments eksporta veicināšanā un ārvalstu investīciju piesaistē. Latvijas ekonomisko pārstāvniecību mērķis ir palīdzēt uzņēmumiem ieiet jaunos un nostiprināties esošajos tirgos, uzlabojot to konkurētspēju.

Latvijas uzņēmējiem lielais Polijas tirgus paver plašas eksporta iespējas. Polija pārsvarā importē mašīnas un iekārtas, transporta līdzekļus, metālus un to izstrādājumus, kā arī minerālos produktus, plastmasas un to izstrādājumus, ķīmiskās rūpniecības produkciju, pārtikas preces, tekstilmateriālus un tekstilizstrādājumus, ko var piedāvāt arī Latvijas uzņēmēji, norāda LIAA.

Pārstāvniecības uzdevums ir meklēt Latvijas uzņēmumiem potenciālos sadarbības partnerus Polijā, veicot mārketinga aktivitātes un organizējot vizītes, kā arī informēt Latvijas uzņēmumus par Polijas uzņēmumu biznesa piedāvājumiem, palīdzot organizēt biznesa tikšanās gan Polijā, gan Latvijā.

Paralēli eksporta veicināšanai pārstāvniecības uzdevums ir arī identificēt potenciālos investorus un veicināt to interesi investēt Latvijā, nodrošinot nepieciešamo informāciju projektu īstenošanai, kā arī konsultēt Polijas kompānijas par sadarbības iespējām ar Latvijas uzņēmumiem.

Pirmās sešas ārējās ekonomiskās pārstāvniecības 2003.gadā uzsāka darbu Lielbritānijā, Vācijā, Zviedrijā, Francijā, Krievijā un Kazahstānā. Pakāpeniski pēdējos četros gados tika atvērtas pārstāvniecības arī Nīderlandē, Norvēģijā, Dānijā un ASV.

2008.gada janvārī tika atvērta pārstāvniecība Japānā. Pēc pārstāvniecības Polijā atvēršanas darbosies 12 Latvijas ārējās ekonomiskās pārstāvniecības.

 

 

 

Pēdējās ziņas

2008-02-05 Jūrmala gatavojas tūrisma izstādei "BALTTOUR 2008"
2008-02-05 Hokejists Toms Hartmanis pārstāvēs Latviju Red Bull Crashed Ice Davosā
2008-02-05 Grupai "Butter In Fly" jauna dziesma "Par Daudz Par Maz"
2008-02-05
2008-02-05 Ventspilī strauji audzis ārvalstu tūristu skaits
2008-02-05 Tūrisma izstādē „Balttour” Alūksnes stendā sagaidīs pārsteigumi
2008-02-05 2008.gada janvārī lidostu “Rīga” izmantojuši vairāk nekā 230 000 pasažieru
2008-02-05 Atklāj jaunās Ventspils Tūrisma informācijas centra telpas
2008-02-05 Nacionālajā bibliotēkā atklās izstādi "Pasaules apceļotājiem"

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski