Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Ventspils Tūrisma informācijas centram jauna mājvieta

2008-02-01

Ventspils TIC vadītājs Guntras Seilis vērš uzmanību, ka: „Pateicoties ap termināli izveidotajai modernajai infrastruktūrai ar plašiem stāvlaukumiem un ērtām piebrauktuvēm, īpaši uzlabosies centra pieejamība tūristiem, kuri ceļo ar autobusu. Iestiprināties pēc vai pirms ceļa būs iespējams terminālī esošajā kafejnīcā. Prāmju līniju pasažieru apkalpošanas kvalitāti uzlabos ēkā vienuviet izvietotās dažādu prāmju operatoru biļešu kases un plašās uzgaidāmās telpas.”

Kā liecina apkopotie statistikas dati, 2007. gadā TIC birojā pēc informācijas par atpūtas, izklaides un nakšņošanas iespējām Ventspilī klātienē vērsās ap 11 068 cilvēku. No tiem 66% jeb 7327 ir ārvalstnieki.

Jautājumi tiek saņemti arī pa tālruni, e-pastu, vēstulēs. Kopš pagājušā gada rudens Ventspils TIC piedāvā tūristiem un citiem interesentiem informāciju arī ar bezmaksas zvanu un sarunu programmas „Skype” palīdzību. Centrā iespējams pieteikt ekskursijas gida pavadībā un rezervēt naktsmītni.

Priecē fakts, ka, plānojot savus ceļojumus, birojā labprāt iegriežas arī ventspilnieki, kuri izmanto centrā pieejamās daudzveidīgās Latvijas un ārvalstu tūrisma kartes un bukletus. 2007. gadā šo iespēju izmantoja  ap 1370  ventspilnieku un Ventspils rajona iedzīvotāju.

Ventspils TIC ik gadus organizē dažādus tūrisma nozares attīstību veicinošus pasākumus, piemēram, Ventspils suvenīru konkursu, Ventspils fotokonkursu un Ventspils tūrisma konferenci. 2007. gada nogalē pirmo reizi noticis naktsmītņu konkurss. Pilsētas popularizēšanas nolūkā tiek izdotas Ventspils tūrisma brošūras astoņās valodās, tūrisma kartes četrās valodās un Ventspils kalendārs, kā arī fotoalbumi „Ventspils 700+10” un „Ventspils 700+15”. Šobrīd sagatavošanā ir jauns Ventspils foto ceļveža izdevums. Visi TIC izdevumi būs skatāmi izstādē biroja atklāšanas dienā.

Pilsēta tiek reklamēta septiņos starptautiskos gadatirgos (Helsinkos, Rīgā, Viļņā, Tallinā, Gēteborgā, Berlīnē un Hamburgā) un ar katru gadu būtiski palielinās Ventspilī nakšņojušo ārzemju tūristu skaits.

Ventspils Tūrisma informācijas centrs sadarbojas arī ar Kurzemes tūrisma asociāciju, Tūrisma attīstības valsts aģentūru, Latvijas tūrisma aģentu asociāciju „ALTA”, Latvijas Tūrisma informācijas organizāciju asociāciju un citām profesionālām tūrisma asociācijām. Nozīmīga ir Ventspils pilsētas iekļaušana Latvijas tūrisma objektu TOP 10 sarakstā, ko ārvalstu tūristiem sagatavojusi Tūrisma attīstības valsts aģentūra.

Ventspils TIC dibināts 1999. gadā un tas atradās Ventspils pilsētas domes telpās Jūras ielā 36. Pirmais TIC vadītājs bija Kaspars Sprūdžs. Kopš 2000. gada TIC atrodas Tirgus ielā 7. 2001. gada septembrī par TIC vadītāju kļuva Guntars Seilis, kurš 2004. gadā atzīts par labāko TIC vadītāju Latvijā. Centrā stādā pieci darbinieki un tas nodrošina klientu apkalpošanu septiņas dienas nedēļā.
 

Pēdējās ziņas

2008-02-01 Atklās otro airBaltic tirdzniecības un konsultāciju biroju Rīgā
2008-02-01 "Ryanair" piedāvā mierizlīgumu Sarkozī un viņa draudzenes reklāmas lietā
2008-02-01 Meklēs Eiropas izcilākos tūrisma galamērķus
2008-02-01 Viesnīcai "Radisson SAS Daugava" jauns ģenerāldirektors
2008-02-01 Latvija un Ungārija pārstāvēs viena otru vienotas formas vīzu izsniegšanā
2008-01-31 Parīzes tiesa skatīs Sarkozī un Karlas Bruni sūdzību par "Ryanair" reklāmu
2008-01-31 Skatīs "Norvik bankas" un "Metropole Tours" strīdu par 168 060 latu zaudējumiem
2008-01-31 "Aeroflot" peļņa deviņos mēnešos palielinājusies par 92%
2008-01-31 Sarkozī un Karla Bruni iesūdz tiesā "Ryanair" par reklāmu ar viņu fotogrāfiju

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski