Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Pabeigta Rīgas svētku noformējumu īstenošanas koncepcija

2008-01-30

Kultūras departamenta vadība - direktore Diāna Čivle un pilsētas svētku noformējumu koordinators Guntars Kambars – uzsvēra, ka koncepcijas principi jau šobrīd tiek ieviesti dzīvē. Uzskatāms piemērs tam Rīgas svētku noformējums aizvadītajos Ziemassvētkos un Jaungada svinībās. Galvenais princips – izveidot pilsētā vienota stila noformējumu, uzsverot to savdabību, kas raksturīga tieši Rīgai. Īpaša vieta tajā atvēlēta gaismas elementiem, kas tumšajā  rudens un ziemas periodā padara pilsētu gaišāku un  omulīgāku.

„Svētku noformējuma Rīgā realizēšanas koncepcijā 2008. – 2012.gadam” atzīts, ka Rīgai ir izveidojušās svētku noformēšanas tradīcijas, taču līdz šim nav tikusi skaidri reglamentēta darbība un noteikts izpildinstitūciju precīzs atbildības sadalījums svētku noformējuma veidošanai. Koncepcija paredz noteikt tikai nepieciešamās taktiskās darbības vienā segmentā – svētku noformējuma realizēšanā. Tuvākajā nākotnē jāizstrādā pilsētas tēla kopējā koncepcija un attīstības ilgtermiņa programma. Tā ir Pilsētas attīstības departamenta atbildība.

Koncepcijā tiek noteikts, ka visas pilsētas mērogā svētku noformējums Rīgā ir veidojams Ziemassvētku un gadu mijas periodā no pirmās Adventes līdz 20. janvārim, periodā no 11. novembra -Lāčplēša dienas - līdz Latvijas Republikas Proklamēšanas dienai 18. novembrim, 4. maijā – Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienā. Tradicionālu svētku pasākumu norises vietas ir noformējamas arī Jāņu ielīgošanā, Zāļu tirgū, Miķeļdienas gadatirgū un „Rīgas svētkos”.

Koncepcijā aprakstīti svētku noformējuma realizēšanas pamatprincipi, definēts īstenošanas veids, aprakstīta vadības grupas struktūra un veicamie uzdevumi, kā arī atspoguļotas sabiedrības iesaistīšanās iespējas svētku noformējuma realizēšanā.

„Ļoti pozitīvi, ka pilsētas noformējumu veidojam tā, lai tas raksturotu tieši mūsu Rīgu,” uzsvēra Rīgas domes Kultūras, mākslas un reliģijas lietu komitejas priekšsēdētāja Helmī Stalte (TB/LNNK). „ Pilsētai ir svarīgi veidot un saglabāt savu, neatkārtojamo seju. Rīgas noformējums caur pilsētas izgaismošanu būs tam veiksmīgs risinājums.”

Nākamais solis – Svētku noformējuma realizēšanas vadības grupas izveide un apstiprināšana Rīgas domē.
Tālākā perspektīvā pilsētas izgaismošanu svētkos paredzēts sasaistīt ar Rīgas kanāla izgaismošanas ieceri. Šīs idejas realizēšanā iesaistās arī Pilsētas īpašuma un privatizācijas lietu komiteja.

Pēdējās ziņas

2008-01-30 Zaļā gaisma Artūram
2008-01-30 The Cardigans izdod labākās dziesmas
2008-01-29 Uz Latviju nosūtītajiem ārzemniekiem nebūs vajadzīga darba atļauja
2008-01-29 Pasniegs Rīgas domes Kultūras departamenta Gada balvu „Baltais
2008-01-29 Alūksnē piektdien viesosies Daugavpils teātris
2008-01-28 Baltkrievija pazemina vīzu cenas Baltijas valstu un Polijas pilsoņiem
2008-01-28 Žurnāla "Tūrisms" izdevēja turpmāk būs SIA "CorpMedia"
2008-01-28 Sāremā sala vēlas sevi reklamēt kaimiņzemju televīzijas kanālos
2008-01-28 Somu tūristi uzskata Krieviju un Igauniju par visnepievilcīgākajām valstīm

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski