Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Četros gados Vidzemes vēstures un tūrisma centrs būtiski sekmējis tūrisma un citu nozaru attīstību Cēsīs

2008-01-28

Viņa informēja, ka šomēnes aprit četri gadi, kopš dibināts VVTC, apvienojot iepriekš pastāvīgi funkcionējošas, bet savstarpēji cieši saistītas iestādes - Cēsu Vēstures un mākslas muzeju, Izstāžu namu un Tūrisma informācijas centru. Aģentūras izveides mērķis bija, izmantojot visu šo iestāžu potenciālu, attīstīt tūrismu un veicināt pilsētas kopējo attīstību.

"Piesaistot Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu līdzekļus, Cēsīs īstenoti vairāki liela mēroga projekti, kas citādi nebūtu iespējami, ja Izstāžu nams, muzejs un Tūrisma informācijas centrs darbotos kā atsevišķas iestādes," atzina Vītiņa.

Ar ES fondu finansējumu 2006.gadā Cēsu Izstāžu nams piedzīvoja ilgi gaidīto rekonstrukciju - restaurāciju, kas ļāva tam atdzimt jaunā, modernā veidolā, piedāvājot apmeklētājiem akadēmiskās mūzikas koncertus un mākslas izstādes. Pēc rekonstrukcijas Izstāžu nams šobrīd ir pieejams arī invalīdiem un cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Arī Cēsu Vēstures un mākslas muzejā jeb Jaunajā pilī šobrīd notiek vērienīga rekonstrukcija, pēc kuras Cēsu muzejs kļūs par vienu no modernākajiem muzejiem Latvijā. Drīzumā iecerēta arī jaunas muzeja krājuma glabātuves celtniecība, informēja Vītiņa.

Lielas investīcijas ik gadu tiek ieguldītas Cēsu viduslaiku pils saglabāšanā, palielinot tās pieejamību apmeklētājiem. 2005.gadā starptautiska projekta ietvaros tika izgaismotas pilsdrupas, un šobrīd tās no Pils parka puses var redzēt arī naktī. 2006.gadā ar ES fondu finansējumu tika izbūvēts koka tilts, kas savieno pilsdrupas ar Pils dārzu un nodrošina apmeklētāju nokļūšanu pilī pa tās vēsturisko ieeju. Ik gadu turpinās arī viduslaiku pils konservācijas darbi un apkārtmūra remonts.

Cēsu pils kompleksa apmeklētāju statistika liecina, ka pirms četriem gadiem izvirzītais mērķis piesaistīt Cēsīm vairāk tūristu tiek veiksmīgi īstenots. Pērn pils kompleksu apmeklēja vairāk nekā 58 000 cilvēku, un katru gadu šim skaitam ir tendence pieaugt.

Tūrisma infrastruktūras attīstībai ar Eiropas kopienas finansiālu atbalstu 2005.gadā VVTC pilsētā uzstādīja jaunas ielu nosaukumu un tūrisma norādes zīmes. Tūrisma informācijas centrs ik gadu piedāvā jaunus suvenīrus, izdod informatīvos materiālus un piedalās starptautiskajās tūrisma izstādēs, popularizējot Cēsis. Par Tūrisma informācijas centra lomu pilsētas tūrisma attīstībā liecina arī strauji pieaugošais apkalpoto klientu skaits. Pagājušajā gadā Tūrisma informācijas centrs pavisam apkalpojis apmēram 11 560 personas, kas ir ievērojami vairāk nekā 2004.gadā, kad šis rādītājs bija 6000 klientu.

Kopš aģentūras dibināšanas starp Cēsu muzeju, Izstāžu namu un Tūrisma informācijas centru izveidojusies veiksmīgāka sadarbība dažādu kultūras pasākumu organizēšanā – te jāmin krāšņās Muzeju nakts programmas jau trīs gadus pēc kārtas, Cēsu 800 gadu svinības 2006.gadā un Zīversu svētki pagājušajā gadā, sacīja Vītiņa.

VVTC ik gadu attīsta piedāvājumu arī vietējo un ārvalstu tūristu grupām. Piedāvājumā ir dažādas teatralizētās programmas un ekskursijas pa Cēsu pils kompleksu, vecpilsētu un rajonu. Gadu gaitā stabila sadarbība ir izveidojusies ar vairākām Latvijas tūrisma firmām, kas regulāri ved tūristu grupas ekskursijās uz Cēsīm. No teatralizētajām programmām vispieprasītākā joprojām ir "Pieņemšana pie Livonijas ordeņa mestra Voltera fon Pletenberga", bet vislielākā interese ir par viduslaiku pils ekskursiju. Ekskursijas un programmas pagājušajā gadā izbaudījuši gandrīz 11 000 latviešu un ārvalstu tūristu.

"Tikai iestādēm apvienojoties, izvirzot augstus mērķus un darbojoties vienā virzienā, ir iespējams realizēt lielus projektus un panākt ievērojamu attīstību," uzsvērusi Cēsu Izstāžu nama vadītāja Nata Livonska.

"Novērtējot četros gados paveikto, apzināmies, ka daudz darba tūrisma attīstībai vēl ir tikai priekšā, taču ideju mums netrūkst, un mērķi turpmākajiem gadiem jau izvirzīti. Šogad aktuālāko uzdevumu sarakstā ir pabeigt Jaunās pils rekonstrukcijas projekta 1.kārtu un atklāt pils kompleksa apmeklētāju centru, attīstīt izklaidējošu kultūras pasākumu piedāvājumu Pils dārzā vasaras sezonā, kā arī izstrādāt jaunus un interesantus Cēsu pilsētas suvenīrus," sacīja VVTC direktore Jolanta Sausiņa.

Vidzemes Vēstures un tūrisma centrs ir Cēsu pilsētas domes un Cēsu rajona padomes izveidota aģentūra, kuras darbības mērķis ir rūpēties par kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanu un to izmantošanu sabiedrības izglītošanai, tādējādi veicinot tūrisma nozares attīstību Cēsu pilsētā un rajonā. Aģentūras pārziņā atrodas Cēsu Vēstures un mākslas muzejs, Izstāžu nams un Tūrisma informācijas centrs. Aģentūra apsaimnieko Viduslaiku pili, Pils parku, Maija parku un Bērnu rotaļu laukumu.

 


 

Pēdējās ziņas

2008-01-28 Prēmēs hokeja komandu "Rīga 2000"
2008-01-28 Lūgs atbalstīt jauniešu hokeja komandas SK "Rīga - 92" dalību Baltkrievijas atklātajā čempionātā
2008-01-28 Plāno rīkot Pasaules čempionāta motofrīstailā “Latvijas Grand Prix” sacensības
2008-01-28 Informēs par jaunumiem tūrisma gadatirgū "Balttour 2008"
2008-01-28 airBaltic vasarā paplašinās maršrutu tīklu Vidusjūras, Skandināvijas un Austrumu valstu virzienā
2008-01-28 Diena vīriem. Vīriešu diena kopā ar ģimeni un draugiem – 2008. g. 23. februāris
2008-01-28 "flyLAL" sāks lidojumus no Rīgas
2008-01-28 Rīgā notiks tūrisma filmu skate "Tourfilm-Riga 2008"
2008-01-28 Somu tūristi uzskata Krieviju un Igauniju par visnepievilcīgākajām valstīm

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski