Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

ASV augstu vērtē Latvijas atklātību nelikumīgi iegūto pasu lietā

2008-01-23

Komentējot pasu lietas ietekmi uz bezvīzu režīma ieviešanu starp Latviju un ASV, vēstniece uzsvēra, ka ASV atbalsta Latvijas virzību uz bezvīzu režīmu. Lai šādu regulējumu ieviestu, Latvijai jāizpilda vairāki nosacījumi, tai skaitā drošības jomā.

Nelikumīgi iegūto pasu lieta ir saistīta tieši ar drošības aspektiem, un ASV ir apmierināta ar Latvijas rīcību. "Valdība bija ļoti atklāta ar mums par šo lietu," Latviju slavēja Beilija.

LETA jau ziņoja, ka nelikumīgi izdoto Latvijas pasu lietā, pēc Drošības policijas (DP) priekšnieka Jāņa Reinika teiktā, būs jauni aizdomās turamie, un, visticamāk, starp viņiem būs arī Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) strādājošas amatpersonas - gan bijušās, gan esošās.

Patlaban DP veic izmeklēšanu kriminālprocesā par Latvijas pilsoņu pasu nelikumīgu izdošanu un izmantošanu, kurā par aizdomās turētām atzītas deviņas personas, tai skaitā arī vairākas valsts amatpersonas.

Kopumā laika posmā no 2004. līdz 2005.gadam tikušas nelikumīgi izdotas aptuveni 100 pases.

Izmeklēšanas laikā konstatēts, ka personas viltoja dokumentus, kas kalpo par pamatu pasu izsniegšanai, tostarp pirmsuzskaites veidlapas un Latvijas Republikas pilsoņa iesniegumus, kā rezultātā tika izgatavotas un izsniegtas Latvijas Republikas pilsoņu pases personām, kurām uz to nebija likumīgas tiesības.

Latvijā pasu izdevējiestāde ir PMLP.

Visticamāk, saistībā ar kriminālprocesu par Latvijas pilsoņu pasu viltošanu un izmantošanu no amata aizgājusi Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariāta vadītāja Olita Magone, kura iepriekš ieņēma PMLP Iedzīvotāju reģistra departamenta direktora amatu. Magone varētu būt viena no pasu viltošanas lietā iesaistītajām personām.

Iekšlietu ministrs Mareks Segliņš (TP) pēc tikšanās ar PMLP priekšnieku Vilni Jēkabsonu norādīja, ka neredz pamatu apšaubīt viņa uzticamību saistībā ar pasēm, kas izsniegtas, pamatojoties uz viltotiem dokumentiem, tomēr ministrs atzinis, ka pasu noformēšanas sistēmā ir nepieciešami vairāki uzlabojumi.

Patlaban PMLP veikusi apmēram 1200 reģistrā esošu personu datu pārbaudi un atrasti 79 cilvēki, kuru dati neatbilst patiesībai, iepriekš norādīja Jēkabsons, piebilstot, ka šīs pārbaudes joprojām turpinās.
 

Pēdējās ziņas

2008-01-23 Pērn lidostai “Rīga” straujākais pasažieru pieaugums Baltijas valstīs
2008-01-23 Ceļotāji nereti aizmirst par alkohola pārvadāšanas ierobežojumiem no valstīm, kas nav ES
2008-01-23 "flyLAL" grib kļūt par visstraujāk augošo lidsabiedrību Baltijas valstīs
2008-01-22 Akceptē noteikumus par atpūtas kuģu drošību
2008-01-22 "Austrian Airlines" pasažieru skaits pērn nav mainījies
2008-01-22 Pērn Latvijas robežu šķērsojuši gandrīz 17 miljoni personu
2008-01-22 Aprīlī Rīgā atvērs viesnīcu "Nordic Hotel Bellevue"
2008-01-22 "flyLAL" aprīlī atsāks lidojumus no Palangas uz Viļņu
2008-01-22 Pētījums: Latvijā ir lētākie pasažieru dzelzceļa pārvadājumi Eiropā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski