Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Ceļotāji nereti aizmirst par alkohola pārvadāšanas ierobežojumiem no valstīm, kas nav ES

2008-01-23

Personai, kura atgriežas Latvijā no Krievijas, Baltkrievijas vai jebkuras citas valsts, kas nav ES dalībvalsts, ir jāatceras, ka alkoholisko dzērienu pārvietošanai pāri robežai ir noteikti stingri ierobežojumi, aģentūru LETA informēja VID Komunikācijas daļa.

VID atgādina, ka no valstīm, kas neietilpst Eiropas Savienībā, ceļotājiem bez nodokļa maksāšanas atļauts ievest vienu litru stipro alkoholisko dzērienu, piemēram, degvīnu, viskiju, brendiju, konjaku, vai divus litrus vieglā alkohola, kā arī tos stipros alkoholiskos dzērienus un aperitīvus, kas tapuši uz vīna vai spirta bāzes, piemēram, sakē un tamlīdzīgus, un divus litrus nedzirkstošo vīnu.

Pat tad, ja muitas darbinieks ceļotāja bagāžā atklāj, piemēram, divas 0,7 litru tilpuma stipro alkoholisko dzērienu pudeles, ko viņš mēģinājis ievest nedeklarējot un nesamaksājot nodokļus, tiek konstatēts pārkāpums, par kuru šobrīd draud kriminālatbildība, norādīja VID.

VID atgādina, ka 2007.gada 19.jūlijā spēkā stājās grozījumi Krimināllikuma pantā "Preču un vielu, kuru aprite ir aizliegta vai speciāli reglamentēta, pārvietošana pāri Latvijas Republikas valsts robežai". Līdz 2007.gada 19.jūlijam par šādu pārkāpumu fiziskai personai tika noformēts administratīvā pārkāpuma protokols, savukārt kopš 19.jūlija lietas materiāli par šāda veida pārkāpumiem tiek nosūtīti VID Muitas kriminālpārvaldei jautājuma izlemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu.

No 2007.gada 19.jūlija, kad stājās spēkā minētie grozījumi, līdz 2007.gada 31.decembrim VID teritoriālo iestāžu Muitas pārvalžu Muitas noteikumu pārkāpumu novēršanas daļu darbinieki 17 gadījumos personu darbībās ir saskatījuši noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmes saskaņā ar Latvijas Krimināllikuma 190.1pantu - spirta un citu alkoholisko dzērienu pārvietošana pāri Latvijas valsts robežai jebkādā nelikumīgā veidā.

14 šādi pārkāpumi konstatēti muitas kontroles punktos Latgalē, divi - Rīgā un viens - Kurzemē. Visos gadījumos lietas materiāli pārsūtīti VID Muitas kriminālpārvaldei jautājuma izlemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu.

VID Muitas kriminālpārvalde pagājušā gadā par šādiem pārkāpumiem, ko izdarījušas fiziskas personas, ievedot nelielu daudzumu alkoholisko dzērienu, ir uzsākusi 17 kriminālprocesus, no kuriem 12 jau ir nosūtīti kriminālvajāšanas uzsākšanai. Minēto kriminālprocesu ietvaros ir izņemti 68,5 litri alkohola.

VID informē, ka iepriekš minētie ierobežojumi neattiecas uz alkohola ievešanu savam patēriņam no Eiropas Savienības dalībvalstīm, taču arī uz tām ir noteikti ierobežojumi. No citām Eiropas Savienības dalībvalstīm savam patēriņam, nemaksājot nodokli, drīkst ievest 110 litrus alus, 90 litrus vīna vai pārējo raudzēto dzērienu, 20 litrus vidēji stipro dzērienu un 10 litrus stipro dzērienu.
 

Pēdējās ziņas

2008-01-23 Pērn lidostai “Rīga” straujākais pasažieru pieaugums Baltijas valstīs
2008-01-23 "flyLAL" grib kļūt par visstraujāk augošo lidsabiedrību Baltijas valstīs
2008-01-23 ASV augstu vērtē Latvijas atklātību nelikumīgi iegūto pasu lietā
2008-01-22 Akceptē noteikumus par atpūtas kuģu drošību
2008-01-22 "Austrian Airlines" pasažieru skaits pērn nav mainījies
2008-01-22 Pērn Latvijas robežu šķērsojuši gandrīz 17 miljoni personu
2008-01-22 Aprīlī Rīgā atvērs viesnīcu "Nordic Hotel Bellevue"
2008-01-22 "flyLAL" aprīlī atsāks lidojumus no Palangas uz Viļņu
2008-01-22 Pētījums: Latvijā ir lētākie pasažieru dzelzceļa pārvadājumi Eiropā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski