Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Latvijas mūzikas reprezentācija starptautiskajā mūzikas industrijas gadatirgū MIDEM’2008

2008-01-22

Šī foruma ietvaros darbosies Latvijas stends, kurā strādās Latvijas mūzikas institūciju un mūzikas industrijas pārstāvji. Latvijas pārstāvniecība, tāpat kā pērn strādās Festivālu pils Espace Riviera hallē.

Stenda sauklis „Open Your Ears To Latvia!” („Sadzirdi Latviju!”) aicinās iepazīt 14 organizācijas un kompānijas no Latvijas ar to piedāvājumu pasaules mūzikas industrijai gana plašā darbības veidu un žanru amplitūdā – no klasikas un džeza līdz popmūzikai un elektroniskajai mūzikai; no atsevišķu mākslinieku promocijas, koncertorganizāciju un festivālu organizatoru iniciatīvām līdz radio aktivitātēm un studiju darba piedāvājumam; no skaņu ierakstu produkcijas un digitālas izplatīšanas līdz pat mobilo sakaru biznesam.

Latvijas piedalīšanos MIDEM’2007 organizē un vada Latvijas Mūzikas informācijas centrs, atbalsta LR Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds mērķprogrammas „Latvijas mūzika pasaulē” ietvaros, kā arī Valsts SIA Latvijas Koncerti.

Delegācijas sastāvā un Kannām dosies pārstāvji no Latvijas Mūzikas informācijas centra, J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, organizācijas LaMPA, skaņu ierakstu kompānijām Mikrofona ieraksti, Platforma Music, Latvijas Komponistu savienības, Latvijas Radio, Latvijas Radio kora, Valsts SIA Latvijas Koncerti, Mūsdienu Mūzikas centra, koncertaģentūrām Gamajuna un Brīvās Mūzikas aģentūra, grupas Dzelzs vilks, SIA Direct Marketing Group.

Pārstāvniecības noformējuma idejas autore šogad ir māksliniece Gundega Niedra - preses konferencē interesenti tiks iepazīstināti ar stenda māksliniecisko koncepciju.

Speciāli starptautiskajām izstādēm Latvijas Mūzikas informācijas centrs sagatavojis informatīvos un reklāmas materiālus - virkni izdevumu un kompaktdisku.

Izdevums „Music in Latvia 2007” iepazīstina ar Latvijas Nacionālās operu, orķestri KREMERata Baltica, Latvijas Radio kori, stāsta par ansambli Altera Veritas, postfolkloras grupu Iļģi, sniedz ieskatu nošu izdevniecības Musica Baltica darbībā, kā arī piedāvā starptautiskajai auditorijai iepazīšanos ar komponistiem Jāni Petraškeviču un Mārtiņu Viļumu. Vēsturiskajā atskatā – nozīmīgu latviešu mūzikas personību, simtgadnieku V.Dārziņa un J.Ivanova portretējumi. Izdevuma pielikumā – skaņu materiāls kompaktdiska formātā.

CD Native Music 2. Traditional/ Folk/ World Music/ LATVIA (sast. etnomuzikoloģe, Latvijas Radio redaktore Gita Lancere) rāda nelielu daļu no Latvijas radio autentiskās folkloras ierakstiem.
CD Pop/Rock Music/LATVIA <2008 (sast. žurnāliste, muzikoloģe Daiga Mazvērsīte) ietver 18 ierakstus, tostarp M.Naumovas, I.Busuļa, grupu “Prāta vētra”, „Cosmos”, „Tribes of the City”, „Melo M” u.c. ieskaņojumus, iezīmējot šo žanru kopainu Latvijā.

CD Electronica/LATVIA <2008 ataino elektroniskās mūzikas arēnu (Martinez Gonzalez, NGC-5128, Astrowind, Selffish, Deep-Z u.c.), papildinot skaņu ierakstu materiālu ar Māra Grīnvalda kopsavilkumu.
CD Jazz/LATVIA <2008 (Indriķa Veitnera vēsturisks apskats) demonstrē Latvijas Radio producētos studijas ierakstus (R.Pauls, M.Briežkalna trio, I.Busulis, “Patina” u.c).

Izstādes laikā 30. janvārī Festivālu pils Lielajā zālē tradicionāli notiks MIDEM’2008 gada ierakstu balvas MIDEM Classical Awards pasniegšanas ceremonija. Balvas tiks sadalītas 19 nominācijās, ieskaitot īpašas balvu kategorijas - Gada ieraksts, Izcilākais jaunais mākslinieks un Balva par mūža ieguldījumu. Atgādināšu, ka pēdējos divus gadus pēc kārtas apbalvojumus saņēmis diriģents Mariss Jansons. Arī šogad mākslinieks kopā ar radošo grupu - Royal Concertgebouw Orchestra, Nīderlandes operas solistiem un kori nominēts MIDEM balvai DVD operas ierakstu kategorijā par D.Šostakoviča operas „Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta”  ierakstu (izdevējs Opus Arte).
 

Pēdējās ziņas

2008-01-22 Gaidāms R.A.P. radiosingla pirmatskaņojums
2008-01-22 Sveic skatlogu noformējumu konkursa uzvarētājus
2008-01-22 2008. gadā Rīgas Bērnu un jauniešu muzikālais teātris RīBēJa MuTe piedāvā jauniestudējumu
2008-01-22 United Intimacy jauna izrāde - KARAVĀNA. 19 DIENAS TAKLA MAKANA TUKSNESĪ
2008-01-22 Tūrisma izstāde Nīderlandē aizvadīta veiksmīgi
2008-01-22 Rīgas domes 2008. gadā sniegs atbalstu 43 festivāliem
2008-01-22 Pētījums: Latvijā ir lētākie pasažieru dzelzceļa pārvadājumi Eiropā
2008-01-22 "flyLAL" aprīlī atsāks lidojumus no Palangas uz Viļņu
2008-01-22 Aprīlī Rīgā atvērs viesnīcu "Nordic Hotel Bellevue"

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski