Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Red Bull Crashed Ice atgriežas Kvebekas vēsturiskajā centrā

2008-01-17

Šoreiz gan šajās sacensībās nepiedalīsies neviens no Latvijas sportistiem. Atcerēsimies, ka par šīm sacensībām Latvijā plašāk sāka runāt, kad pagājušajā sezonā uz posmu Helsinkos tika uzaicināta Latviešu šorttrekiste Evita Krievāne, kura kļuva par pirmo Latvijas sportistu, kurš piedalījies kādās no Red Bull rīkotajām sacensībām.

Trase
Vairāk kā septiņdesmit pieci tūkstoši skatītāju Kvebekas vēsturiskajā centrā ielenks milzīgu, 535 metrus garu, speciāli veidotu sacensību trasi, kas drošsirdīgākos slidotājus pārsteigs un aizraus ar saviem asajiem līkumiem, tramplīniem, straujajiem kāpumiem un kritumiem. Starts atradīsies kalnā pie "Château Frontenac" viesnīcas ar lielisku skatu uz Sentlorensa upi. Trases ātrākajos posmos slidotāji sasniegs pat 50 km/h lielu ātrumu. Trases iespaidīgākie tramplīni priecēs skatītājus tieši pie Kvebekas karaliskā laukuma, kur atrodas pati vecākā Ziemeļamerikas baznīca un kur tika nofilmēta viena no filmas "Noķer mani, ja vari" (Catch Me If You Can) fināla ainām. Dalībnieki finišēs Parīzes laukumā, no kurienes labākie slidotāji atkal tiks nogādāti uz trases startu, līdz tiks noskaidrots Crashed Ice trases karalis.

Trases izveidei nepieciešamas trīs nedēļas un aptuveni simts cilvēku spēks. Trases konstrukcija uz Kvebeku ir nogādāta četrdesmit kastēs, no kurām katra sver teju 800 kg. Trases ledus kvalitāti nodrošinās septiņas saldēšanas iekārtas.

Sacensību formāts
Red Bull Crashed Ice sacensību formāts ir izveidots tā, lai no lielā dalībnieku skaita izsijātu pretendentus uz uzvaru. Katrā braucienā trasē vienlaikus dodas četri slidotāji, no kuriem tikai labākie iekļūst nākamajā kārtā. Pretendentu vidū ir arī pagājušā gada Kvebekas un Helsinku posmu uzvarētājs Kevins Olsons, kā arī Kanādas rietumkrasta labākie slidotāji Ross Tomsons un Bens Benikijs.

"Braucot lejup pa trasi, ķermeni pārņem bailes. Taču, nostājoties uz starta laukuma un dzirdot skatītāju pūļa atbalstu, tiek aizmirstas sāpes, aizmirsts viss," stāsta Kevins Olsons. "Es esmu parasts cilvēks. Lielākā daļa dalībnieku ir parasti cilvēki. Mēs neesam profesionāļi. Sacensties Red Bull Crashed Ice sacensībās vienkārši ir prieks - uzvarēt - vēl lielāks prieks."

Balvas
Red Bull Crashed Ice Kvebekas posma galvenā balva ir pieci tūkstoši Kanādas dolāru. Otri pieci tūkstoši tiks sadalīti otrās, trešās un ceturtās vietas ieguvēju starpā.

Red Bull Crashed Ice
Red Bull Crashed Ice ir starptautiskas slidošanas sacensības ar ievērojamu vēsturi. Šīs sacensības ir populāras un slavenas valstīs ar bagātu hokeja vēsturi un kultūru. "Red Bull Crashed Ice" ir sporta veids, kas veidojies sakombinējot hokeju, nobraucienu un borderkrosu. Kopš 2000. gada Red Bull Crashed Ice sacensības ir notikušas tādās hokeja lielvalstīs kā Zviedrija, Kanāda, Amerika, Krievija, Čehija, Somija, un tās pasaulē iemantojušas lielu popularitāti.

Šī gada Red Bull Crashed Ice sacensību kalendārā bez posma Kvebekā vēl ir atrodams posms Šveices pilsētiņā Davosā 9. februārī un Čehijas galvaspilsētā Prāgā 23. februārī.

Pēdējās ziņas

2008-01-17 Zucchero apkopo savas labākās dziesmas
2008-01-17 No šodienas lidosta "Rīga" sāk strādāt atbilstoši
2008-01-17 VII Daugavpils Starptautiskais masku tradīciju festivāls
2008-01-17 2008. gada pavasarī Reval Hotels atvērs jaunas viesnīcas Latvijā un Lietuvā
2008-01-17 Noslēdzies skatlogu noformējumu konkurss "Ziemassvētki 2007"
2008-01-17 AS Tallink Grupp decembrī apkalpojusi 532 739 pasažierus
2008-01-17 Latvija un Ungārija pārstāvēs viena otru vienotas formas vīzu izsniegšanā
2008-01-17 "Ryanair" uzsāks lidojumus no Rīgas uz Milānu
2008-01-17 Informē par Vecgulbenes muižas rekonstrukciju

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski