Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

No šodienas lidosta "Rīga" sāk strādāt atbilstoši

2008-01-17

“Ielidošanā 1” tiks apkalpoti pasažieri no Šengenas līguma dalībvalstīm, savukārt “Ielidošanā 2” - pasažieri no valstīm, kuras nav pievienojušās Šengenas līgumam.

Izlidošana “A” un izlidošana “C” apkalpos pasažierus, kas dosies uz ne-Šengenas valstīm, bet izlidošana “B” – tos, kuri dosies uz Šengenas dalībvalstīm.

Ar šodienu izlidošanas “A” sektorā atrodas robežsardzes postenis un pirmais reiss, kurš izlidoja no Rīgas uz ne - Šengenas valsti, ievērojot Šengenas līguma noteikumus, bija 10:30 uz Kaļiņingradu.

Jau pērn oktobrī lidosta “Rīga” bija izpildījusi visus nepieciešamos nosacījumus un pauda pilnīgu gatavību pievienoties Šengenas līguma zonai. No deviņu Eiropas Savienības dalībvalstu lidostām, kuras šogad pievienojās Šengenas līgumam, lidosta “Rīga” tika atzīta par otro labāk sagatavoto Šengenas prasību izpildei. Lidostas “Rīga” valdes priekšsēdētājs Krišjānis Peters norāda, ka: “Visu Šengenas līgumam nepieciešamo priekšnosacījumu pirms termiņa ieviešana un realizācija lidostā "Rīga" bija sekmīga, pateicoties mūsu darbiniekiem un teicamajai sadarbībai ar Valsts robežsardzi. Latvijas pievienošanās Šengenas līgumam sniegs impulsu tūrisma attīstībai. Lidostai “Rīga” tas nozīmēs jaunu aviokompāniju interesi, savukārt, pasažieriem – plašāku galamērķu un aviokompāniju klāstu. ”

Latvijas pievienošanās Šengenas līgumam ļaus ievērojami palielināt pasažieru skaitu, tostarp arī tranzītpasažieru skaitu, kas pēc lidostas “Rīga” prognozēm varētu pieaugt divas reizes.

Šengenas līgums paredz, ka iedzīvotāji brīvi varēs pārvietoties ikvienā no 24 Šengenas dalībvalstīm: Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Dānijā, Polijā, Ungārijā, Slovākijā, Čehijā, Austrijā, Vācijā, Nīderlandē, Beļģijā, Luksemburgā, Francijā, Spānijā, Portugālē, Itālijā, Grieķijā, Slovēnijā, Islandē un Maltā.

Pēdējās ziņas

2008-01-17 Red Bull Crashed Ice atgriežas Kvebekas vēsturiskajā centrā
2008-01-17 Zucchero apkopo savas labākās dziesmas
2008-01-17 VII Daugavpils Starptautiskais masku tradīciju festivāls
2008-01-17 2008. gada pavasarī Reval Hotels atvērs jaunas viesnīcas Latvijā un Lietuvā
2008-01-17 Noslēdzies skatlogu noformējumu konkurss "Ziemassvētki 2007"
2008-01-17 AS Tallink Grupp decembrī apkalpojusi 532 739 pasažierus
2008-01-17 Latvija un Ungārija pārstāvēs viena otru vienotas formas vīzu izsniegšanā
2008-01-17 "Ryanair" uzsāks lidojumus no Rīgas uz Milānu
2008-01-17 Informē par Vecgulbenes muižas rekonstrukciju

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski