Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Lidosta "Rīga" apsveic Eiropas Parlamenta lēmumu attiecībā uz lidostu nodevu Direktīvu

2008-01-16

„Direktīvas atbalstīšana Eiropas Parlamentā ir apsveicama. Direktīva skaidri definēs ES likumdošanas ietvarus lidostas attīstības plāniem. Tā atbrīvos Lidostu no nekonstruktīvām diskusijām par atlaidēm un ļaus koncentrēties uz lidostas attīstību un sniegto pakalpojumu efektivitātes un kvalitātes pilnveidošanu.
 
Lidosta „Rīga" atbalsta direktīvas principu, ka lidostu nodevām jābūt pamatotām un balstītām uz vienveidīgiem un caurredzamiem principiem. Lidostas „Rīga" nodevu piemērošanas principi ir skaidri un efektīvi. Atbilstoši patreizējai un arī jaunajai ES likumdošanai šajā jautājumā lidosta „Rīga” turpinās pielietot atlaides, balsoties uz  skaidriem un caurredzamiem principiem.
 
Mēs pozitīvi vērtējam direktīvas plānoto ieviešanas termiņu. Lidosta spēs izstrādāt savu attīstības un paplašināšanas projektu tā, lai vienlaicīgi varētu nodrošināt pakalpojumu sniegšanu gan tradicionālajiem pārvadātājiem, gan lēto izmaksu aviokompānijām. Jaunās Direktīvas prasības mēs spēsim iekļaut un ievērot mūsu attīstības plānā, un rezultātā samazināt izmaksas.
                
Latvija ir viena no tām progresīvajām Eiropas Savienības valstīm, kurā lidostas nodevu likmes ir noteiktas ar valdības lēmumu. Direktīvas pieņemšana ierobežos lidostu nodevu nepamatotu paaugstināšanu un Lidostas ārvalstu konkurenti tiks regulēti līdzīgā veidā kā pašlaik mēs. Tas, savukārt, stiprinās godīgas konkurences principu nostiprināšanos ES aviācijas tirgū.
 
Pozitīvs ir direktīvā iekļautais gaisa transporta attīstības princips. Tas paredz, ka, nosakot lidostu maksājumus par pakalpojumiem, tos var koriģēt saistībā ar vispārējām un sabiedrības interesēm.
 
Mēs neatbalstām direktīvā ietverto principu, ka katrā dalībvalstī vismaz viena lidosta tiek regulēta atbilstoši šai direktīvai. Vairums lidostu darbojas konkurences apstākļos ES kopējā iekšējā tirgū un to „ietekmes zonas" ne vienmēr sakrīt ar valstu robežām. Līdz ar to "nacionālā aspekta" ieviešana ir nepamatota. Pilnīgi pietiekoša ir direktīvas projektā paredzētā norma, ka tā attiecas uz lidostām, kuru apkalpoto pasažieru skaits gadā pārsniedz 5 miljonus pasažieru. „
 

Pēdējās ziņas

2008-01-16 Atklāta izstāde "Ziemas raksti Rīgas Latgales priekšpilsētā"
2008-01-16 Cēsīs piedāvā e-apmācības kursus gidiem
2008-01-16 "Novaturas" apgrozījums Baltijas valstīs pērn bijis 21 miljons latu
2008-01-16 Igaunijas "Reval Hotels" un "Via Hansa" uzsāk aktīvu darbu Ķīnas tūristu piesaistīšanā
2008-01-16 Pērn trešajā ceturksnī pa Latviju atpūtas nolūkos ceļojuši 54% iedzīvotāju
2008-01-16 Zīle: Nebija pieļaujama lidostu atlaižu piemērošana pēc pārvadājumu apjoma
2008-01-16 Lidosta "Rīga" iebilst pret automātisku iekļaušanu lidostu nodevu direktīvā
2008-01-15 Starptautiskā leļļu izstāde Cēsu Izstāžu namā
2008-01-15 Filma "Alūksne - labākā vieta tūristiem" piedalīsies tūrisma filmu konkursā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski