Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Filma "Alūksne - labākā vieta tūristiem" piedalīsies tūrisma filmu konkursā

2008-01-15

Divdesmit minūtes garā filma tapusi studijā „EG video” un tās veidošanā iesaistījušies operators Einārs Gross, mūzikas autors Gunārs Plukšs un teksta autore Ilona Riekstiņa. Otrdien materiāla pirmizrāde un tikšanās ar filmas veidotājiem notika Alūksnes pilsētas domē.

Filma veidota kā materiāls, ar kura palīdzību iepazīstināt potenciālos tūristus ar Alūksni, šeit apskatāmajiem objektiem, rīkotajiem pasākumiem un pilsētas piedāvātajām atpūtas iespējām.

Operators Einārs Gross norāda, ka šīs filmas veidošana nav bijis viegls uzdevums – tai vajadzējis tapt mēneša laikā, tādēļ lielākoties izmantoti jau iepriekš safilmēti materiāli un tikai nedaudz kadru filmēts tagad.
- Filmas veidošana bija interesants darbs. Kopā ar Ilonu Riekstiņu domājām tās scenāriju. Vēlāk materiālam mūziku komponēja Gunārs Plukšs, - stāsta E. Gross.

Ilona Riekstiņa atzīst, ka ir bijis gandarījums strādāt kopā ar Eināru un Sarmīti Grosiem. Darbs pie šīs filmas viņu rosinājis veidot jaunu materiālu un idejas tam jau esot.
- Šādu filmu par Alūksni vajadzēja jau sen, tādēļ ļoti pozitīvi uztvēru uzdevumu strādāt pie tās veidošanas. Sarežģītāk bija tas, ka tekstu vajadzēja pieskaņot jau esošajam videomateriālam. Filma ir viens no labākajiem prezentācijas veidiem un ar paveikto darbu esmu apmierināta, - sacīja I. Riekstiņa.

Mūziķis Gunārs Plukšs, kurš kopā ar Eināru Grosu jau veidojuši vairākas citas filmas, saka, ka mūzikas komponēšana filmai par Alūksni viņam šķitusi vilinoša.
- Filmā ir daudz atšķirīgu sižetu ar mainīgu dinamiku, tādēļ bija sarežģīti izvēlēties atbilstošu muzikālu pavadījumu. Gribēju, lai mūzika ir vienkārša un draudzīga, - saka G. Plukšs.

Alūksnes pilsētas domes kultūras, izglītības un sporta darba organizatore Iveta Kovtuņenko uzsver, ka novembrī saņemts piedāvājums piedalīties tūrisma filmu konkursā. I. Kovtuņenko norāda, ka šī filma ir viens posms darbam, kas tiek darīts, gatavojot Alūksnes pilsētas prezentāciju 15. starptautiskajam tūrisma gadatirgum „Balttour 2008”, kas notiks no 8. līdz 10. februārim Rīgā.

- Tiek gatavoti jauni informācijas materiāli par Alūksni. Alūksnes pilsētas pastkarte informēs interesentus par Alūksnē notiekošajiem lielākajiem pasākumiem 2008. gadā un jaunais buklets būs labs ceļvedis tūristiem Alūksnes pilsētas daudzajos tūrisma objektos, - saka I. Kovtuņenko.
 

Pēdējās ziņas

2008-01-15 Starptautiskā leļļu izstāde Cēsu Izstāžu namā
2008-01-15 Videi draudzīga tūrisma jaunumi
2008-01-15 Akcija "Talsu vārds visur"
2008-01-15 No Rīgas "Ryanair" lidos uz Milānu
2008-01-15 Barikāžu dienu atceres pasākums Cēsu Izstāžu namā
2008-01-15 Prāmja līnija Ventspils- Sāremā sāk 2008. gada sezonas iepriekšpārdošanu
2008-01-15 Apspriež iespēju rīkot Rīgā Pasaules pilsētvides attīstības kongresu
2008-01-15 Īpašā akcijā svinēs Talsu vārda pieminēšanu pirms 777 gadiem
2008-01-15 Kijevā līdz Eiropas čempionātam futbolā plānots uzbūvēt 33 jaunas viesnīcas

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski