Tajā iekļauts:
• velotūrisma maršrutu plānošanas un izveides galvenie principi, kas ir vērsti uz bioloģiskās daudzveidības, dabas pieminekļu u.c. dabas resursu saudzīgu un ilgtspējīgu izmantošanu;
• analizēti konkrēti „labie” un „sliktie” velotūrisma maršrutu izveides piemēri Latvijā;
• skaidrota un uz praktiskiem piemēriem pamatota velotūrisma infrastruktūras loma videi draudzīga velotūrisma attīstībā;
• sagatavoti „Zaļie padomi velotūristam”
• tūristiem „saprotamā valodā” no normatīviem aktiem apkopota informācija par esošajiem administratīvajiem u.c. veida dabas aizsardzības ierobežojumiem, kādi pastāv attiecībā uz velotūrisma un ar to saistīto aktivitāšu organizāciju ĪADT/NATURA 2000 teritorijās (praktisks materiāls tūristiem, tūrisma uzņēmējiem, pašvaldībām, TIC u.c.),
• iekļauti priekšlikumi par konkrētu, uz apsekojumu bāzes veidotu jaunu velotūrisma maršrutu sagatavošanas iespējām dažādās ĪADT un NATURA 2000 teritorijās.
Vadlīnijas pieejamas www.prof.celotajs.lv jaunumos un www.celotajs.lv .
Šī paša projekta ietvaros 2007. gada rudenī sagatavojām un publicējām Latvijas veloceļvedi ar detalizētu informāciju par 20 velomaršrutiem, kas izveidoti īpaši aizsargājamās dabas un NATURA 2000 teritorijās.
Zaļā sertifikāta jaunumi. No 2007. gada Latvijas lauku tūrisma mītņu nacionālo eko-sertifikātu "Zaļais sertifikāts" piešķir ar Vides ministra rīkojumu izveidota novērtējuma komisija, kurā piedalās arī "Lauku ceļotājs". Ar Latvijas Vides fonda atbalstu 2007.gadā atjaunotos "Zaļā sertifikāta" kritēriji, izstrādāts to skaidrojums un piešķiršanas kārtība. Šobrīd Zaļie sertifikāti piešķirti 63 lauku tūrisma saimniecībām, un 2007.gadā piešķirtos sertifikātus Vides ministrs Raimonds Vējonis personīgi iebraucot katrā no Zaļajām saimniecībām.
Zaļā sertifikāta piešķiršana ir bezmaksas. 2007.gadā Zaļā sertifikāta pārstāvis ir deleģēts Eiropas Vides eko-sertifikātu apvienības VISIT valdē. Visu par Zaļo sertifikātu lasiet http://eco.celotajs.lv . Pieteikties ZS saņemšanai var Vides minisrijā vai “Lauku ceļotājā”.
„Zaļais sertifikātu” Latvijā ieviesa 2001.gadā „Lauku ceļotājs”, īstenojot EK LIFE programmas projektu, kurš 2005.gadā atdzīts par vienu no labāk veiktajiem Vides projektiem Eiropā.
Ir izveidota mājas lapa www.macies.celotajs.lv, kurā ir apkopoti "Lauku Ceļotāja" veidotie mācību materiāli, kā arī pētījumi, pārskati, vadlīnijas un filmas. Pašlaik šeit pieejami 11 informācijas materiāli (t.sk. jaunās Velotūrisma vadlīnijas) - kvalitātes nodrošināšanai, biznesa uzsākšanai un plānošanai, ēdināšanas pakalpojuma nodrošināšanai, celtniecības materiālu izvēle zaļajai saimniekošanai u.c. Skatiet arī Eiropas Komisijas finansēto Zaļā Sertifikāta īsfilmu video sadaļā. Arī turpmāk šajā mājas lapā tiks pievienoti materiāli, kuru „Lauku ceļotājs” izstrādās vai atjaunos lauku tūrisma uzņēmēju apmācībai. Šī lapa izveidota ar Zemkopības ministrijas atbalstu 2007.gadā.