Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Eiropas Parlaments lems par vienādu principu ieviešanu nodevu iekasēšanai ES lidostās

2008-01-14

Šodien Eiropas Parlamenta plenārsesijā paredzēts izskatīt likumprojektu, kura mērķis ir novērst, ka nozīmīgākās lidostas ļaunprātīgi izmanto savas līderpozīcijas tirgū.

Direktīva nosaka principus, kas būs jāievēro lidostām, iekasējot nodevas. Tā paredz konsultācijas ar lidostas lietotājiem - aviopārvadātājiem - par nodevu sistēmas un sastāvdaļu pārskatāmību, neatkarīgas regulatīvas iestādes darbību, kuras uzdevums būs rūpēties, lai pilnībā tiktu izpildītas direktīvas prasības.

Deputāti prasa, lai regulators izstrādātu procedūru domstarpību risināšanai starp lidostas pārvaldi un aviopārvadātāju, ja domstarpības skar nodevu līmeni, struktūru, tostarp saistībā ar pakalpojumu kvalitāti.

Par direktīvu Parlaments un ES Padome lems kopīgi, un gaidāms, ka pēc izskatīšanas plenārsesijā un pēc tam ES Padomē likumprojekts atgriezīsies Parlamentā uz otro lasījumu.

Pēc pieņemšanas direktīva būs jāievieš dalībvalstu likumos pusotra gada laikā.

Eiropas Komisija ierosinājusi noteikumus attiecināt uz lidostām, kuru gada apgrozījums pārsniedz miljonu pasažieru, bet Eiropas Parlamenta Transporta un tūrisma komiteja iesaka kā minimumu noteikt piecus miljonus pasažieru vai 15% no attiecīgās dalībvalsts kopējā gaisa pasažieru apgrozījuma.

Ar šādu risinājumu deputāti vēlas novērst, ka direktīva, kuras nolūks ir novērst ļaunprātīgu līderpozīciju izmantošanu, attiecas uz gadījumiem, kad šāda riska nav.

Ar komitejas ierosinātajiem kritērijiem direktīva attiektos uz 67 ES lidostām, tajā skaitā arī uz Rīgas, Tallinas un Viļņas lidostām.
 

Pēdējās ziņas

2008-01-14 Valmieru popularizēs tūrisma izstādēs Latvijā un ārvalstīs
2008-01-14 Latvijas sporta cienītāji lielāku interesi izrāda par Pekinas olimpisko spēļu atklāšanas un noslēguma pasākumu
2008-01-14 Vides radošās darbnīcas Tērvetes dabas parkā darbosies arī janvārī un februārī
2008-01-10 Jūrmala piedalās tūrisma gadatirgū Norvēģijā
2008-01-09 Pērn "airBaltic" pārvadāto pasažieru skaits palielinājies par 41%
2008-01-09 Liepājas Tūrisma informācijas biroja darbinieki dodas uz izstādi Nīderlandē
2008-01-08 Liepājas rajona Bernātos nodedzis viesu nams "Villa Alma"
2008-01-08 Baltijas valstis apmeklēs Ķīnas tūrisma industrijas pārstāvju grupa
2008-01-07 Latvijas tūrisma portāls tiks uzlabots ar "Google" starpniecību

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski