Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Būs pieejams lēmums strīdā par apķīlājumu ēkai Karostā, Liepājā

2008-01-04

Kopā ar tiesā pērn iesniegto pieteikumu centrs bija lūdzis tiesu noteikt pagaidu noregulējumu, aizliedzot pašvaldībai un Liepājas SEZ atsavināt, ieķīlāt vai citādi apgrūtināt īpašumu līdz brīdim, kamēr spēkā būs stājies spriedums šajā administratīvajā lietā.

K@2 dibināts 2000.gadā ar mērķi attīstīt to par starptautiskas nozīmes kultūras un informācijas apmaiņas centru. Biedrība Karostā regulāri rīko dažādas starptautiskas izstādes, konferences, diskusijas, koncertus, festivālus un citas aktivitātes. Kultūras projektu īstenošanai un Karostas vides sakārtošanai centrs piesaista dažādu fondu līdzekļus.

Biedrība lūgusi pašvaldībai vienu no piecām tai iznomātajām ēkām privatizēt, lai namā izveidotu arī viesnīcu un kafejnīcu, kas ļautu gūt ienākumus kultūras projektu īstenošanai. Tomēr Liepājas pilsētas dome norādījusi, ka īpašums atrodas Liepājas SEZ, tādēļ tas nav privatizējams objekts.

Biedrības vadītājs Karls Bjoršmarks aģentūrai LETA teica, ka no pašvaldības ēkas tiek nomātas jau septīto gadu un šo gadu laikā ir savestas kārtībā. "Pa šiem gadiem ēku sakārtošanā ir ieguldīta ievērojama summa, kas sniedzas jau simtos tūkstošos [latu]," sacīja Bjoršmarks.

Ēkā, kuru centrs vēlas privatizēt, ir plāns izveidot kafejnīcu, dienesta viesnīcu studentiem, izstāžu zāli un pie tās - brīvdabas skatuvi.

Pēc biedrības vadītāja teiktā, K@2 vēlas turpināt attīstīties, bet dome to neļauj darīt. "Gribējām izveidot kafejnīcu, bet netiek dota atļauja. Ja viena no ēkām būtu mūsu īpašumā, varētu rīkot kafejnīcas, cik paši grib," skaidroja Bjoršmarks.

Liepājas domes priekšsēdētāja pirmā vietniece Silva Golde (TP) aģentūrai LETA sacīja, ka pašvaldība ir ieinteresēta, lai K@2 attīstītos, taču biedrībai esot jāsakārto atsevišķas lietas, kas līdz šim nav izdarīts. Viņa gan nekonkretizēja, kas K@2 jāizdara.

"K@2 iniciatīva ir ļoti laba, un šai lietai risinājums noteikti būs, jo pašvaldība ir ieinteresēta, lai jebkura radoša iniciatīva, kura ir pozitīva, attīstītos," sacīja Golde.

Biedrība 2007.gada 6.decembrī vērsās tiesā, lūdzot atcelt pašvaldības izdoto administratīvo aktu par privatizācijas atteikumu un uzdot domei pieņemt jaunu aktu, kas to atļautu.

Pagaidām vēl nav noteikts, kad tiesa pēc būtības izskatīs K@2 un pašvaldības strīdu. Liepājas domei līdz 2008.gada 11.janvārim atvēlēts laiks paskaidrojumu sniegšanai. Pēc to saņemšanas plānots noteikt lietas izskatīšanas datumu, informēja tiesneses palīdze.

K@2 2006.gadā saņēma Kultūras ministrijas gada balvu kultūrā "Trīs brāļi" nominācijā "Kultūra valsts izaugsmei". Biedrības vadītājs režisors Bjoršmarks ir Valsts kultūrkapitāla fonda filmu mākslas nozares eksperts.

Pēdējās ziņas

2008-01-04 Aukstais laiks ļāvis slēpošanas centros Igaunijā sākt pūst sniegu
2008-01-04 "Impro ceļojumi" sniegs arī morālu kompensāciju satiksmes negadījumā cietušajiem tūristiem
2008-01-03 Argentīnas TANGO kursi pie Aigara Stirnas un Gintas Opmanes no 8. janvāra
2008-01-03 "Lido" vērienīgo viesnīcas projektu Rīgā cer realizēt turpmāko piecu gadu laikā
2008-01-03 Burtnieku ezera pārvalde lems par šī gada budžetu
2008-01-03 Lietuvā avarējis "Impro ceļojumi" tūristu autobuss; dažādas traumas guvuši 14 cilvēki
2008-01-03 Teātru izrāžu apmeklētājus brīdinās par smēķēšanu uz skatuves izrādes laikā
2008-01-02 Pērn lidostu "Rīga" izmantojuši 3,16 miljoni pasažieru
2008-01-02 Pasažieru skaits Viļņas lidostā pērn pieaudzis par 18,3%

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski