Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Burtnieku ezera pārvalde lems par šī gada budžetu

2008-01-03

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras rajona padomē, pagājušā gada nogalē "Burtnieku ezera pārvalde" nolēma vērsties pie pašvaldībām ar aicinājumu samazināt katras pašvaldības pārvaldībā esošo tīklu limitu un arī samazināt rūpniecisko zveju Burtnieku ezerā.

Uzņēmums piedāvāja katras pašvaldības pārvaldībā esošo tīklu limitu samazināt līdz 50%, kā arī Burtnieku ezerā rūpnieciskās zvejas darbību samazināt no līdzšinējām piecām dienām nedēļā uz 3,5 dienām. Šāda rīcība nepieciešama, lai ezerā veidotos līdaku un zandartu līdzsvars attiecībā uz pārējām zivīm.

SIA "Burtnieku ezera pārvalde" valde arī apstiprināja nolikumu par licencēto makšķerēšanu Burtnieku ezerā no 2008.gada aprīļa līdz 2009.gada aprīlim. Licencēto makšķerēšanu Burtnieku ezerā saskaņā ar Burtnieku pagasta un Burtnieku novada pašvaldību pilnvarojumu organizē "Burtnieku ezera pārvalde".

Kā sacīja Valmieras rajona padomē, no šī gada Burtnieku ezerā būs iespējams efektīvāk cīnīties ar maluzvejniekiem, - šim nolūkam iegādātas dažādas ierīces - lokators, tālskatis, eholots, bet tuvākajā laikā ezerā notiekošo kontrolēs ar dienas un nakts redzamības novērošanas kamerām.

Uzlabojot ezera apsaimniekošanu, iekārtots arī daļēji mobils apsardzes punkts ezera krastā. Tehnika Burtnieku ezera kontrolei iegādāta Burtnieku novada domes izstrādātā projektā ar Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstu.

Ir ideja izstrādāt saistošos noteikumus, kas regulētu tūrisma attīstību ap Burtnieku ezeru un mazinātu vides piesārņošanu. Bet praksē Burtnieku ezera pārvaldes darbības uzlabošanai vajadzētu iegādāties jaunu, jaudīgāku niedru pļāvēju un ziemas periodam - sniega motociklu.

SIA "Burtnieku ezera pārvalde" līdzšinējais darbs tiek vērtēts kā ļoti pozitīvs, jo kopš tās darbības sākšanas ezerā ir aizvien mazāk nelikumīgo tīklu un zvejnieki ar licencēm liek tikai atļauto tīklu garumu.

Pēdējās ziņas

2008-01-03 Argentīnas TANGO kursi pie Aigara Stirnas un Gintas Opmanes no 8. janvāra
2008-01-03 "Lido" vērienīgo viesnīcas projektu Rīgā cer realizēt turpmāko piecu gadu laikā
2008-01-03 Lietuvā avarējis "Impro ceļojumi" tūristu autobuss; dažādas traumas guvuši 14 cilvēki
2008-01-03 Teātru izrāžu apmeklētājus brīdinās par smēķēšanu uz skatuves izrādes laikā
2008-01-02 Pērn lidostu "Rīga" izmantojuši 3,16 miljoni pasažieru
2008-01-02 Pasažieru skaits Viļņas lidostā pērn pieaudzis par 18,3%
2008-01-02 Sākas pasaulē vislielākā kruīzu kuģa būve
2008-01-02 Latvijas zīmolvdedības stratēģijas izstrādei tiks veikti papildu pētījumi
2008-01-02 Stāsies spēkā Eiropas Kopienas un septiņu valstu nolīgumi par vīzu atvieglotu izsniegšanu

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski