Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Stāsies spēkā Eiropas Kopienas un septiņu valstu nolīgumi par vīzu atvieglotu izsniegšanu

2008-01-02

Rīga, 1.janv., LETA. Šodien stājas spēkā nolīgumi par vīzu atvieglotu izsniegšanu starp Eiropas Kopienu un septiņām valstīm - Ukrainu, Moldovu, Albāniju, Bosniju un Hercegovinu, bijušo Dienvidslāvijas Republiku Maķedoniju, Melnkalni un Serbiju, aģentūru LETA informēja ĀM Informācijas un sabiedrisko attiecību departamentā.

Nolīgumi paredz atvieglotu īstermiņa vīzu - līdz 90 dienām 180 dienu laikā - izsniegšanu attiecīgo valstu pilsoņiem ieceļošanai Eiropas savienības (ES) dalībvalstu teritorijā, izņemot Apvienoto Karalisti, Īriju un Dāniju.

Vīzu režīms pilnībā tiek atcelts diplomātisko pasu turētājiem, ja tie dalībvalstu teritorijās uzturas ne ilgāk kā 90 dienas 180 dienu laikā.

Darījuma cilvēkiem, starptautisku sporta pasākumu dalībniekiem, oficiālu delegāciju dalībniekiem vīzas tiek izsniegtas saskaņā ar vienkāršotu kārtību, kas nozīmē, ka jānosaka tie dokumenti, kuri ir nepieciešami, lai pamatotu ieceļošanas mērķi dalībvalstu teritorijā.

Noteiktu kategoriju personām, piemēram, cilvēkiem, kas piedalās zinātnes, kultūras un mākslas pasākumos, darījumu cilvēkiem, starptautisku sporta pasākumu dalībniekiem var tikt izsniegtas daudzkārtējās ieceļošanas vīzas ar derīguma termiņu no diviem līdz pieciem gadiem, ja iepriekšējos divos gados tie ir izmantojuši uz gadu izsniegto daudzkārtējo ieceļošanas vīzu saskaņā ar tiesību aktiem par ieceļošanu un uzturēšanos apmeklētās valsts teritorijā un ja joprojām ir pamats daudzkārtējās ieceļošanas vīzas pieprasīšanai.

Personas, piemēram, tuvi radinieki un tie, kas piedalās zinātnes, kultūras un mākslas pasākumos, ir atbrīvoti no maksas par vīzas pieteikuma izskatīšanu 35 eiro jeb 24 latu apmērā.

Nolīgumi neparedz izmaiņas vīzas saņemšanas kārtībā personām, kas vēlas ieceļot dalībvalstu teritorijās ar tūrisma mērķi.

Ukrainā, Moldovā, Albānijā, Bosnijā un Hercegovinā, Maķedonijā, Melnkalnē un Serbijā Latvijas pilsoņi īstermiņa vizītēs var uzturēties bez vīzas.

Pēdējās ziņas

2008-01-02 Pērn lidostu "Rīga" izmantojuši 3,16 miljoni pasažieru
2008-01-02 Pasažieru skaits Viļņas lidostā pērn pieaudzis par 18,3%
2008-01-02 Sākas pasaulē vislielākā kruīzu kuģa būve
2008-01-02 Latvijas zīmolvdedības stratēģijas izstrādei tiks veikti papildu pētījumi
2008-01-02 Cēsīs nākamgad tūrisma sezonas sākumā Pils dārzā atklās Cēsu viduslaiku pils bronzas maketu
2007-12-28 Izstāde "Spilgts. Sens. Silts" Jelgavas kultūras namā
2007-12-28 Veselības ministrija svētkos aicina atturēties no alkohola lietošanas
2007-12-28 Lai svētku salūts un šampanieša korķis nesabojā svētkus!
2007-12-28 Jauna zemo cenu aviokompānija uzsāks reisus no lidostas "Rīga"

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski