Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Cēsīs nākamgad tūrisma sezonas sākumā Pils dārzā atklās Cēsu viduslaiku pils bronzas maketu

2008-01-02

Valmiera, 29.dec., LETA. Cēsu Pils dārzā nākamgad maijā līdz ar aktīvās tūrisma sezonas sākumu paredzēts novietot bronzā veidotu Cēsu viduslaiku pils maketu, aģentūrai LETA pastāstīja Vidzemes Vēstures un tūrisma centra galvenais speciālists viduslaiku pils jautājumos Gundars Kalniņš.

Maketa izveidei piesaistīts finansējums no Valsts Kultūrkapitāla fonda.

Cēsu viduslaiku pils līdz mūsdienām saglabājusies drupu stāvoklī – zuduši torņu un korpusu jumta segumi, pilnībā sagrauti divi no četriem korpusiem, bet no abiem pārējiem saglabājušās tikai ārsienas. Pilsdrupu apmeklētājiem šādā situācijā ir grūti gūt pilnvērtīgu priekšstatu par pils kādreizējo izskatu. Tāpēc top pils makets, sacīja Kalniņš.

Makets tiek veidots, sadarbojoties arhitektam un māksliniekam. Līdz ar to tam būs gan informatīva nozīme, gan mākslinieciska vērtība. Maketā tiks attēlots pils 16.gs. sākuma arhitektoniskais veidols, kad pēc Livonija ordeņa mestra Voltera fon Pletenberga valdīšanas laikā (1494.-1535.) veiktajām pārbūvēm pils ieguva to izskatu, no kura šodien saglabājušas vairs tikai drupas. Pils maketa izgatavošana uzticēta tēlniekam Matiasam Jansonam.

Maketa tapšanā konsultācijas sniedz Cēsu pilsdrupu arhitekts Artūrs Lapiņš no SIA "Arhitektoniskās izpētes grupa" un pilsdrupas apsaimniekojošās Cēsu pašvaldības aģentūras "Vidzemes Vēstures un tūrisma centrs" darbinieki.

Saskaņā ar tēlnieka Jansona piedāvāto māksliniecisko risinājumu, no bronzas izgatavotais pils centrālās daļas makets tiks uzstādīts uz granīta akmens, kura forma atveido pils novietojumu uz aizsarggrāvju ieskauta pakalna.

Kalniņš piebilda, ka maketa bronzas daļu pasargāšanai no garnadžiem to īpaši piestiprinās pie pamatnes, kā arī Pils dārza teritoriju novēros ar papildu videokamerām. Tāpat Pils dārzu ieskauj augstas mūra sienas, kas ir vēl viens drošības garants.

Pēdējās ziņas

2008-01-02 Pērn lidostu "Rīga" izmantojuši 3,16 miljoni pasažieru
2008-01-02 Pasažieru skaits Viļņas lidostā pērn pieaudzis par 18,3%
2008-01-02 Sākas pasaulē vislielākā kruīzu kuģa būve
2008-01-02 Latvijas zīmolvdedības stratēģijas izstrādei tiks veikti papildu pētījumi
2008-01-02 Stāsies spēkā Eiropas Kopienas un septiņu valstu nolīgumi par vīzu atvieglotu izsniegšanu
2007-12-28 Izstāde "Spilgts. Sens. Silts" Jelgavas kultūras namā
2007-12-28 Veselības ministrija svētkos aicina atturēties no alkohola lietošanas
2007-12-28 Lai svētku salūts un šampanieša korķis nesabojā svētkus!
2007-12-28 Jauna zemo cenu aviokompānija uzsāks reisus no lidostas "Rīga"

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski